Yatırım yapmaya başla!

PUBG Mobile’da Hile Yaptığı Tespit Edilen Oyuncular 10 Yıl Uzaklaştırılacak

Popüler hayatta kalma oyunu PUBG Mobile’da hile yapanlara karşı caydırıcı cezalar geliyor. Yapılan açıklama ile hile yaptığı tespit edilen oyuncular 10 yıl uzaklaştırma alacak.
PUBG Mobile’da Hile Yaptığı Tespit Edilen Oyuncular 10 Yıl Uzaklaştırılacak

Oyun dünyasında her döneme damgasını vuran yapımlar geliştiricisine milyonlarca dolar kazandırmış ve sayısız kişiyi peşinden sürüklemiştir. Son yılların en çok konuşulan oyunlarının başında ise PUBG Mobile’ı gösterebiliriz. İlk olarak PC platformu için sunulan oyun daha sonrasında akıllı telefon kullanıcılarına PUBG Mobile adıyla çıkmış ve bugün halen en çok oynanan oyunların başında geliyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir rapor PUBG Mobile’ın elde ettiği gelir ile geliştiricisine 1 milyar dolar kazandırdığını ortaya koymuştu. 2018’in Mart ayından beri kullanıcı sayısını hızla artıran oyunun bazı handikapları da yok değil. Çok oyunculu oyunların başını ağrıtan en önemli sorun olarak hile yapan kullanıcıları gösterebiliriz.

Günümüzde milyonlara ulaşan oyunların büyük bölümünde hile faaliyetleri oluyor ve geliştiriciler bu duruma karşı sürekli önlem almaya devam ediyor. PUBG Mobile da tahmin edileceği üzere hileciler ile başı epey dertte. Oyunun resmi sayfasından hile yapanlara karşı daha sert yaptırımlar uygulanacağının sinyali verildi.

PUBG Mobile’da Kurallar Katılaşıyor

PUBG Mobile’da Kurallar Katılaşıyor

Kalabalık toplulukların olduğu oyunlarda hile faaliyetleri her geçen gün hızla artıyor ve PUBG Mobile bu durumun önüne geçmek için katı kararlar almaya hazırlanıyor. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan son açıklamaya göre hile yapan kullanıcıların 10 yıl uzaklaştırılacağı duyuruldu. Sürenin bu denli büyük olması aslında kalıcı bir yasaklamanın söz konusu olduğunu gösteriyor. Hile yapan kullanıcılar geliştirilmiş üçüncü parti yazılımları kullanıyor.

Rekabete tamamen aykırı bu durum sonrası temiz kullanıcıların oyundan kaçması söz konusu oluyor. Yapılan açıklamada “Her oyuncu için adil ve eğlenceli bir oyun ortamı sunmaya ve hile yapanların önüne geçmeye çalışıyoruz. Bu konuyu çok ciddiye alıyoruz. Bu nedenle, hile yaptığı belirlenen her bir hesaba 10 yıllık yasak verilmiştir. Bundan sonra da cezalar devam edecektir. Tüm oyunculara adil oyunun önemini hatırlatmak isteriz” ifadelerine yer verildi.

Yasaklanan Kullanıcılar Açıklanacak

Yasaklanan Kullanıcılar Açıklanacak

Oyunun geliştiricileri 10 yıl boyunca yasakladıkları kullanıcıların listesini ise sürekli güncelleyerek resmi hesaplarından duyuracak. Eylül ayı itibariyle gelen şikayetler sonrası 3500’ü aşkın oyuncunun 10 yıl boyunca uzaklaştırıldığı belirtildi. Şirket açıklamasında oyunculardan gelen şikayetleri dikkate alacağını ve gelecek raporlara göre hareket edeceğini söylüyor.

Hileye zemin hazırlayan üçüncü parti uygulamaları da oyundan uzaklaştırma için gerekeni yapacak olan PUBG ekibi, temiz bir platform oluşturmayı amaçlıyor. Uygulanan ağır yaptırımlar sonrası oyunda yaşanan hile olaylarının önüne ne kadar geçilecek önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum