Yatırım yapmaya başla!

PUBG Mobile 2019’da Gelirlerini Dörde Katladı

Sensor Tower araştırması PUBG Mobile’ın gelirlerini katlamaya devam ettiğini ortaya koydu.
PUBG Mobile 2019’da Gelirlerini Dörde Katladı

Oyun dünyası yapılan yatırımlar ve büyüyen ilgi ile beraber her geçen gün daha büyük bir endüstri haline gelmeye devam ediyor. Şüphesiz akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması mobil oyunların hızla büyümesinin önünü açıyor. Dünyanın önde gelen geliştiricileri akıllı telefon kullanıcılarına yönelik oyunlar piyasaya sürüyor. Son yıllarda mobil oyunlar arasında PUBG Mobile’ın ipi göğüslediğine tanık oluyoruz.

Tencent tarafından geliştirilen oyun her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor ve geliştiricisini zengin etmeye devam ediyor. Sektöre yönelik araştırmaları ile tanınan Sensor Tower, Ocak ayı itibarıyla en çok gelir elde eden oyunları açıkladı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi yine PUBG Mobile’ın zirvede olduğu görülüyor. Raporda PUBG Mobile’ın geçtiğimiz yıldan bu yana gelirlerini dörde katladığı görülüyor.

PUBG Mobile’a Yaklaşılmıyor

PUBG Mobile’a Yaklaşılmıyor

Sensor Tower 2020 yılının Ocak ayına dair geliştiricisine en çok kazandıran oyunları ortaya çıkardı. PUBG Mobile listenin zirvesinde yer almaya devam ediyor. Oyunun elde ettiği gelirlerin büyük bölümü Çin’deki kullanıcılardan sağladığı belirtiliyor. Daha sonrasında ABD ve Türkiye, Tencent’in en çok gelir sağladığı ülkeler olarak karşımıza çıkıyor. Oyun geçtiğimiz yıldan bu yana 176,3 milyon dolar gelir elde etti. Bu gelirin yüzde 52,8’i Çin pazarından sağlandı.

Çin’i bu sıralamada yüzde 13,7 ile ABD takip ediyor. Üçüncü sırada ise Türkiye yüzde 5,5 ile öne çıkıyor. Ülkemizde PUBG Mobile’ın milyonlarca kişi tarafından oynanıyor olması nedeniyle Türkiye’nin 3. sırada yer alması sürpriz değil. Araştırmada PUBG Mobile’dan sonra en çok kazanan oyun Honor of Kings oldu. Oyun Ocak ayında yüzde 25’lik artış ile geliştiricisine 151 milyon dolar gelir sağladı. Bu oyun da Çinli teknoloji devi Tencent tarafından geliştirildi.

Dolayısıyla listenin ilk 2 sırasındaki oyun ile Tencent çok büyük bir potansiyeli elinde tutuyor. Genel itibarıyla listede Çin merkezli oyunların büyük bir hakimiyeti göze çarpıyor. Ayrıca piyasaya çıkalı 8 yıl olmasına rağmen Candy Crush Saga’nın üst sıralarda yer alması dikkat çeken bir ayrıntı. Uzmanlar 2020 yılında da mobil oyun pazarında büyüme ve geliştiricilerin gelirlerinde artış olacağını tahmin ediyor. PUBG Mobile ise kısa vadede liderliği kimseye bırakmayacak gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum