Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

PUBG Mobile 20 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısı ile Yeni Bir Rekor Kırdı

Son dönemin fırtına gibi esen oyunu PUBG, mobil platformda 20 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşarak yeni bir rekora imza attı.

Oyun dünyasında son yıllarda PUBG fırtınasının estiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Her ne kadar masaüstü ve konsollarda bir düşüş gözlense de oyunun meraklılarının mobil eksenine kaydığı görülüyor. Geçtiğimiz aylarda en çok indirilen oyun olma unvanını eline alan hayatta kalma temalı oyun, yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

PUBG Mobile, ulaştığı günlük aktif kullanıcı sayısı ile yeni bir rekorun başrolünü oynuyor. Popüler oyunun geliştiricileri PUBG Corp. ve Tencent Games, PUBG Mobile’ın 20 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşarak yeni bir rekor kırdığını açıkladı. Kısa süre içerisinde ulaşılan bu rakamın oyun için önemli bir başarı olduğu belirtiliyor.

Yapımcılar Son Derece Memnun

Yapımcılar Son Derece Memnun

PUBG’nin yapımcıları ulaşılan 20 milyonluk aktif kullanıcı sayısından dolayı oldukça memnun olmuş durumdalar. Oyun piyasaya çıkmasıyla beraber gerek Steam platformunda gerekse de konsollarda fırtına gibi esmeye başlamıştı.

Ancak PUBG Mobile’ın geliştirilmesi ile beraber PC ve konsol sürümlerine olan ilginin azaldığı belirtiliyor. Ulaşılan aktif kullanıcı sayısıyla PUBG Mobile ise geliştiricileri memnun etmeye yetiyor da artıyor. Özellikle hayatta kalma temalı oyunlar olan PUBG ve Fortnite arasında son dönemde kıyasıya bir rekabetin yaşandığını söylemek mümkün.

PUBG Mobile’a Yeni Güncelleme Geldi

PUBG Mobile’a Yeni Güncelleme Geldi

Geçtiğimiz hafta itibari ile toplamda 100 milyon barajını deviren PUBG’nin mobil platformuna yeni harita güncellemesi yayınlandı. 0.8.0 sürümlü güncelleme ile oyuna Sanhok haritası, yeni silahlar ve ekipmanlar eklenmiş oldu. Android kullanıcıları için 1.5 GB iOS kullanıcıları için ise 2 GB olan güncelleme olduğu görülüyor.

Gelen güncelleme ile ayrıca hile programlarını otomatik olarak saptayan bir sistemin geliştirildiği belirtiliyor. Bilindiği üzere milyonlarca kullanıcının aktif olarak bulunduğu oyunda hile yapan çok sayıda kullanıcıya rastlamak mümkün oluyor. Oyunun yapımcıları ise bu tarz hilelerin önüne geçmek için önlem almaya devam ediyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle