PUBG Lite Sürümü Düşük Donanımlı Bilgisayarlara Ücretsiz Olarak Sunuldu

Popüler hayatta kalma temalı oyun PUBG Lite sürümü düşük donanıma sahip bilgisayarlar için ücretsiz olarak yayınlandı.

Son yıllarda oyun dünyasında fırtına gibi esen yapımların başında PUBG geliyor. Hayatta kalma temalı popüler oyun dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde oyunda hile yaptığı gerekçesi ile profesyonel oyuncular uzaklaştırma cezası almıştı.

Oyun her ne kadar dünya genelinde çok yaygın olarak oynanıyor olsa da bilgisayar sürümünün ücretli olarak sunulması ve sistem gereksiniminin belirli bir seviyenin üzerinde olması, pek çok kişinin PUBG’yi oynamasının önünde bir engel oluşturuyor. Ancak geliştirici PUBG Corp, söz konusu grupta kalan kitleyi sevindirecek bir duyuruda bulundu. Yapılan duyuru sonrası PUBG Lite sürümü yayınlandı.

PUBG Lite Sürümü Yayınlandı

PUBG Lite Sürümü Yayınlandı

PUBG Corp. tarafından beta süreci tamamlanan PUBG Lite sürümü bugün itibariyle resmi olarak yayınlandı. Oyun Lite sürümü olması dolayısıyla düşük donanıma sahip bilgisayarlara hitap ediyor. Oyun görsel kalite olarak orjinal sürüme göre daha düşük ayarlarda oynanıyor. Ancak PUBG Mobile ile yakın görüntü kalitesinin yakalandığını söyleyebiliriz.

Ancak yayınlanan oyun şu an için sadece Tayland’da bulunan kullanıcılara açılmış durumda. Dolayısıyla Türkiye’deki PUBG meraklılarına sunulmadı. Ancak VPN ile Tayland sunucularına bağlanarak PUBG Lite’ı oynamak mümkün. Oyunun resmi blog sayfasında yayınlanan bilgilere göre yakın zaman içerisinde PUBG Lite sürümünün dünya genelinde kullanıma sunulacağı belirtildi.

Tamamen ücretsiz olan PUBG Lite’ın sistem gereksinimleri de açıklandı. PUBG Lite’ın minimum ve maksimum sistem gereksinimleri şu şekilde.

Minimum sistem gereksinimleri 

  • İşlemci : Intel Core i3 2.4 GHz
  • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000
  • RAM: 4 GB
  • Depolama Alanı:  4 GB

Maksimum sistem gereksinimleri

  • İşlemci : Intel Core i5 2.8 GHz
  • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7870
  • RAM: 8 GB
  • Depolama Alanı:  4 GB
Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı