Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

PUBG’de Hile Yaptıkları Gerekçesiyle Profesyonel Oyuncular Uzaklaştırıldı

Son dönemin en popüler oyunlarından birisi olan PUBG’de 12 profesyonel oyuncu hile yaptığı gerekçesiyle uzaklaştırıldı.

Oyun dünyasının en popüler yapımlarından birisi olarak PUBG’nin olduğunu söyleyebiliriz. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından oynanan ve profesyonel müsabakaları düzenlenen battle royale temalı oyun her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşıyor. Hal böyle olunca bu popüler hale gelen oyunda hile yapan kullanıcı sayısında da artış yaşanıyor.

Oyunun geliştiricisi PUBG Corp. bu durumun farkında ve hile yaptığı tespit edilen kullanıcıların gözünün yaşına bakmıyor. Şirket geçtiğimiz aylarda hile yaptığı tespit edilen 13 milyon kullanıcıyı banlamıştı. Ancak gelişmeler gösteriyor ki hile yapan kullanıcılara hala oyunda rastlamak mümkün. Üstelik bunların arasında profesyonel unvanına sahip kullanıcılar yer alıyor.

PUBG’de 12 Profesyonel Oyuncu Yasaklandı

PUBG’de 12 Profesyonel Oyuncu Yasaklandı

PUBG yönetiminin almış olduğu yasaklama kararlarından profesyonel oyuncular da nasibini almaya devam ediyor. Yapılan son açıklamaya göre PUBG’de 12 profesyonel oyuncu oyundan uzaklaştırıldı. Uzaklaştırılma sebebi olarak hile yapmak ya da takım arkadaşının hile yapmasına göz yumması gösteriliyor. Şirketin açıklamasında ‘izin verilmeyen program kullanımı ve takım arkadaşının kullandığından haberdar olması ancak sessiz kalması ifadelerine yer veriliyor.

Düzenlenen profesyonel oyunlarda hile yaptıkları tespit edilen oyuncular, 3 yıl süreyle PUBG oyunlarından uzaklaştırıldı. Rekabetçi olmayan oyunlarda hile yaptığı tespit edilen 4 profesyonel oyuncu ise 2 yıl süreyle oyundan uzaklaştırıldı. Ayrıca iki oyuncu ise takım arkadaşlarının hile yapmasına göz yumduğu sebebiyle uzaklaştırıldı. PUBG Corp “ortak bir kazanç için takım arkadaşlarının hilebaz hareketlerine sessiz kalmanın aktiviteleri kendileri yapmış kadar şiddetli cezalandırılması gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

PUBG Corp.’un uyguladığı uzaklaştırmalar sonrası Sans Domicile adlı Avrupalı takım doğrudan etkilendi. Takımın dört oyuncusu yapılan uzaklaştırmalardan nasibini aldı. Bu durum sonrası takım ligdeki yerini kaybetmek durumunda kaldı. Ayrıca takımın gelecek sene turnuvalara katılması için tüm kadrosunun değiştirmesi gerektiği açıklandı. PUBG Corp. ayrıca bundan sonra profesyonel turnuvalara katılacak oyuncuların tüm hesaplarının detaylı taramalardan geçireceğini duyurdu. İncelenen oyuncularda herhangi bir hile ve benzeri bir şeye rastlanırsa sorgusuz sualsiz oyundan yasaklanacaklar.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle