Yatırım yapmaya başla!

PUBG’nin Grafik Ayarları Xbox One Kullanıcıları için Bir Süreliğine Düşürüldü

Popüler oyunlardan PUBG’nin XBox One platformunda yaşadığı hatalar sonrası grafik ayarları bir süreliğine de olsa düşürüldü.
PUBG’nin Grafik Ayarları Xbox One Kullanıcıları için Bir Süreliğine Düşürüldü

Son yılların fenomen oyunlarından biri olan PUBG, PC, Mobile ve oyun konsollarında milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Özellikle 20 milyon aktif kullanıcı sayısı ile rekor kıran PUBG Mobile, bu anlamda yapımcı şirkete büyük gelir sağlamakta. Oyun kısa bir süre önce Microsoft’un popüler konsolu Xbox One kullanıcılarına sunulmuştu.

Ancak oyun platformda yerini almasından kısa bir süre sonra, ciddi grafiksel hatalar ile kullanıcılarının başını ağrıtmaya başlamıştı. Yaşanan hataların önüne geçmek isteyen PUBG Corporation, Xbox platformuna özel yeni bir güncelleme yayınladı. Güncelleme oyunun grafik ayarlarının düşmesine neden oluyor.

Xbox Grafik Sorunları Giderilemedi

Xbox Grafik Sorunları Giderilemedi

Geliştirici şirket Xbox’ta yer alan ve kullanıcıların canını oldukça sıkan grafiksel hataların önüne geçmek için bazı iyileştirmeleri içeren bir güncelleme paketi yayınladı. Yayınlanan güncelleme grafiksel hataların önüne geçerken, grafiksel olarak göze çarpan düşüşler gözden kaçmadı.

Geliştirici her ne kadar grafik ayarlarında düşüş gerçekleştirmiş olsa da çözünürlük ve doku kalitesiyle ilgili herhangi bir ayar kısıtlamasına gitmedi. Bazı grafik efektlerini sınırlayan firma, bu sayede Xbox platformunda oyunun daha akıcı bir hal almasını sağladı. Her ne kadar yayınlanan paket kesin çözüm gibi görünse de geçici bir süre için de olsa oyun deneyimini iyileştiriyor diyebiliriz.

Yakın Zamanda Yeni Güncelleme Gelecek

Yakın Zamanda Yeni Güncelleme Gelecek

Şirket yaptığı açıklamada PUBG için yayınladığı güncellemede, Gölge kalitesi ve Ekran Alanı Ortam Tıkanıklığı ayarlarında bulunan parçacık sayısını azalttıklarını belirttiler. Söz konusu grafik ayarlarının kalitelerinde de düşüş gerçekleştirildiği ifade edildi.

PUBG Corporation yaşanan bu durum sonrası Xbox kullanıcılarından özür diledi. Şirket yetkilileri yaşanan bu durumun geçici olduğunu ifade ederken önümüzdeki kısa süre içerisinde Xbox One kullanıcılarına tüm hataların ortadan kaldırıldığı yeni bir güncelleme yayınlayacağını açıkladılar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum