Yatırım yapmaya başla!

PSA’ye Geçen “Opel – Vauxhall” Köklü Değişimlere Başlıyor!

PSA, Opel'i biraz silkeleyerek 3 modeli sonlandırırken, segmentlere yeni takviyeler yapıyor.
PSA’ye Geçen “Opel – Vauxhall” Köklü Değişimlere Başlıyor!

Alman Opel, bildiğimiz üzere Fransız PSA‘ya satılmıştı. Yani bundan sonraki hayatını farklı şirket altında sürdüreceği anlamına gelmekteydi. Opel’in patronu, farklı model politikası izleyerek 2019 ile 2020 arasında modellerinde gerçekleştireceği yeni planlarından söz etti. 1999 yılından beri kar etmeyen Opel satışından sonra şimdi de ürün yenilemesine geçiliyor.

2020 yılına kadar olan bölümde, şirketler Opel modellerinden daha fazla kar etmeyi planlıyor. Özellikle SUV satışlarında ciddi bir artık olacağı söyleniyor. O yüzden de yatırım kısımlarında stratejik kararlar alınıp, satmayan modellerin üretimleri durdurulacak. İşte detaylar…

Opel Şirketi Adam – Cascada – Karl Modellerini Gelecek Sene Sonlandırıyor

Opel Şirketi Adam - Cascada - Karl Modellerini Gelecek Sene SonlandırıyorBiraz daha eski tarihlere baktığımızda Opel’in yeni stratejisine önceden geçtiğini görürüz. Çünkü Astra GTC ve MPV alanında Zafira‘yı da üretimden çekmişti. Şimdiki planlarda tek kapılı süper mini aracı Adam, crossoverı Karl ve üstü açık cabrio tarafını temsil eden Cascada’nın gelecek sene olmayacağı söylendi.

Saydıklarımızın yerine 8 farklı  model gelecek. Esas olarak “yüksek hacimli segment yatırımı” öncesinde Vauxhall İngiltere ve İrlanda’da Cascada‘yı emekli etmişti. PSA, Opel’i zarar ettirecek işlerden alıyor ve elektrik akımına sokuyor.

Ortak platformda üretilecek yeni jenerasyon Combo ve Renault Trafic ile aynı bantlarda bulunan Vivaro’nun başarılarından söz edildi. Gelecek sene Vivaro’yu yeni haliyle göreceğiz.

Heyecanlı kısımda yine 2019 yılı için Mokka X crossover bomba gibi geliyor. Şimşek logolu 4 farklı elektrikli otomobil Opel fabrikasından çıkartılacak. Onlardan birinin de Corsa ve son OPC Line donanıma sahip olan Grandland X‘olacağı söylendi. Bir tanesi de full elektrikli olacak.

Opel’in PSA ile yaptığı planlar böyle. Aynı anda üretimde olan ve “kar ettirmeyen” modelleri kenara alıp, şirkete daha fazla kazandıracak elektrikli yeni model yatırımları ufakta gözüküyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum