Yatırım yapmaya başla!

PSA’dan Pratik Yapılı Şehir İçi Kullanımlarına Hibrit Mini Araç!

PSA, kalabalık şehir içi trafiğine çözüm nitelindeki aracını gösterdi. 3 tekerlekli motosiklet mantığında ancak daha güvenli!
PSA’dan Pratik Yapılı Şehir İçi Kullanımlarına Hibrit Mini Araç!

Dünyada araçların git gide artış göstermesiyle firmalarda buna karşılık ürün gamlarında çeşitliliğe gidiyorlar. Mesela bu adımı diğer bir Fransız temsilci olan Renault, Twizy ile yapmıştı. Amaç olarak baktığımızda, PSA’nın yapmış olduğu elektrikli portatif aracın hem trafik hem de kolay park gibi bizleri çok düşündüren avantajlara sahip.

Bundan önce VW GX3 Motosiklet konseptiyle 3 tekerle bu piyasa için yeni bir marka olduğunu görmüştük. PSA, 4 tekerlekli araç üzerinden giderek, kullanım durumunu normal taşıtlar hizasında tutmuş. Çağımızın hibrit ve full elektrik motorlarının araç kaputlarının altına girmesiyle de hem karbon hem de yakıt konusu sorunları çözülüyor. PSA’nın kompakt arabasının da hibrit bir elektrikli motorla hareketi sağlanacak.

Gördüğümüz gibi PSA’nın pratik aracı dış yapısında güzel sunumlar yapıyor.

PSA Mini Hibrit Araç

Yapı olarak ortalı bir büyüklükte yapılmış.Tam olarak ihtiyaca göre şekillendirilmiş. Söz konusu olan sıkışık şehir trafiklerinde PSA ürünü bu araçların rahatlatıcı etkisi olacaktır.

Tasarım bakımından değerlendirildiğinde “havalı” kelimesini kullanabiliriz.

PSA Mini Hibrit Araç Far Yapısı

2.4 metre uzunluğa sahip PSA aracı, 0.85 metre genişliğe sahip. Ölçülere göre değerlendirdiğimizde aşağıdan yukarıya doğru kaydırmalı kapısı geçiş kolaylığı yönünden yeterli gözüküyor.

En önemlisi de kullanıcılar yaşam alanında 0.85 metre ile ne kadar rahat edeceği.

Motor ve güvenliğe dayalı özellikleri yeterli.

PSA Mini Hibrit Araç Arka Görünüm

Arka kısmada bir kişi alarak yolculuk yapabilceğiniz PSA aracının taklaya karşı koruması olmasının yanı sıra, şaşılacak bir şekilde teknolojinin yardımıyla devrilme önleme sistemine sahip olacak.

Motor kısmında tekerleklere bağlantılı 2 adet elektrikli motor kullanılacak. Bunun haricinde 1 adet tek silindirli motor da görevde olacak. 42 beygirlik bu aracın 48V Samsung bataryayla sadece elektrik modunda 70, benzinin devreye alınmasıyla 300 km menzile sahip olacak. Maksimum da 130 km/h sürate çıkacağı söyleniyor.

PSA’nın görsellerini gönderdiği yeni segment aracının amacına göre şekil ve işlevsellik açısından tam puan verilebilir. PSA’nın pratik şehir aracı görünüm açısından güzel olup, eğer ki üretim kararı alınırsa talep çok olabilir.

Tabi bir de fiyat konusu var! Mesela yeni Polaris Slingshot 3 tekerli motosiklet fiyatına C Segmentte donanımlı bir otomobil alabilirsiniz. Küçüldükçe pahalılaşan ürünler arasında PSA’nın bu aracının da olacağı bence kesin. Bakalım Fransız firma üretimle ilgili belli bir tarih verecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum