Yatırım yapmaya başla!

PSA’nın E Segmentine Sunacağı DS8’in Fuar Öncesi Görselleri!

PSA'nın alt markası olarak göreve gelen DS, yeni 8 lüks sedan modelinin olası üretim resimlerini gönderdi.
PSA’nın E Segmentine Sunacağı DS8’in Fuar Öncesi Görselleri!

Citroen’in farklı varyant araçlarını temsil ettikten sonra PSA’nın lüks klasman araç markasında boy gösteren DS, SUV tercihlerden sonra lüks sedan sınıfına temsilci göndermeye hazırlanıyor. Bunun haberini ve aracın ilk tasarım detaylarını geçtiğimiz sene sizlerle paylaşmıştık.

Siyah-beyaz gelen son DS8 resimleri, bir önceki yayınladığımız görsellerle uyumlu. Keza lüks Fransız markanın belli olan marka yüzü, sedana da aktarılacaktı. Worldscoop adlı forumda açılan konuda, Mercedes E ve BMW 5 rekabetine soyunacak otomobilin ilk Çin pazarında çıkması bekleniyor.

Yabancı olmadığımız DS8’in kalıbında ayırt edici, oturaklı duruşların olduğu inkar edilemez.

Fransızların hazırlamış olduğu duruş biçiminde DS8, üst segment aracı olduğunu belli ediyor. Kimine göre “olağan” bir hat üzerinden gidildiği söylense de ızgara biçimi ve içerisi teknolojik LED DRL aydınlatmayla detaylandırılan far grubu, akıcı duruyor.

DS7’nin zemine yaklaştırılmışı gibi duran DS8, bulunduğu konuma yakışacak olması bazı Almanlara zorluk çıkartabilir. Audi A6, Mercedes E Serisi ve BMW 5 Serisi oturduğu tahtı alması zor olan temsilciler. Şu var ki işin içerisine aynı kaliteyi işleyip fiyat avantajı da sunulursa, görüş değişebilir.

DS8’in genetik yapısı Peugeot 508’ten geliyor.

Platformunu takım arkadaşına verecek 508, DS8’in de kendinde sunduğu geniş ve yeterli boyutlara ulaşmasını sağlayacak. Dış görünüş ayrı olsa da bir takım donanım paketlerinin geçişi Peugeot‘tan sağlanacak.

Kokpitteki dijital ögelerin tedariği, kullanılan malzeme çeşiti gibi aktarımları görmemiz mümkün. Öte yandan PSA kanatları altında mühendislerce geliştirilen son motorlar da DS8’i beslemesi için verilecek. Yenilikçi ve güç anlamında plug-in hibrit versiyonun ön plana çıkmasını bekliyoruz.

İlk gösterimi ne zaman olacak diye merak ediyorsanız; Kasım ayında gerçekleştirilecek Guangzhou Otomobil Fuarı‘nda Fransızların yeni lüks sedanını tanıyabileceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum