Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ProShares, Metaverse Üzerine ETF için SEC’e Başvurdu

Metaverse ETF’leri ilk olarak Kanada’daki Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlamıştı.
ProShares, Metaverse Üzerine ETF için SEC’e Başvurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri’nde daha önce Bitcoin ETF’i başlatan ilk şirket olan ProShares, şimdi yeni bir metaverse odaklı ETF başlatmayı planlıyor. Firma, ProShares Metaverse Theme ETF adı verilen metaverse odaklı borsa yatırım fonu için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurdu.

ProShares, endeksin New York Menkul Kıymetler Borsası veya Nasdaq Borsası’nda işlem gören ve belirli piyasa değeri ve likidite gereksinimlerini karşılayan ABD şirketlerini içerdiğini söyledi.

Apple ve Nvidia gibi elektronik devlerinin yanı sıra Meta veya eski Facebook gibi sosyal medyanın da endeksin en önemli bileşenleri arasında olduğu bildiriliyor. ProShares’in Metaverse ETF dosyalaması, küresel şirketlerin giderek daha fazla Metaverse ve NFT sektörüne girmesinin ortasında geliyor.

Kasım ayında Evolve Funds Group ve Horizons ETFs Management, Metaverse ETF’lerini Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda alıp satmaya başlamıştı. Facebook, Ekim ayında şirketin adını Meta olarak değiştrerek yeni planlarını resmen açıklarken, Metaverse 2021’deki en büyük teknoloji trendlerinden biri haline geldi.

Metaverse kavramı, ortak cihazlar veya sanal ve artırılmış gerçeklik kulaklıkları aracılığıyla kolaylaştırılan iletişim, oyun, dijital koleksiyon ve NFT ticareti, etkinliklere ve diğerlerine katılma gibi çok çeşitli işlevleri içeren çevrimiçi bir sanal ortama dayanmaktadır.

Küresel Metaverse pazarı 2020’de 48 milyar dolar seviyesindeyken, 2028’de 872 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%