Yatırım yapmaya başla!

Prenses Diana’nın Özel Hayatını Anlattığı Belgesel Tartışma Konusu Oldu!

Ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen, hala gündemde olan isimler arasında Prenses Diana! Önümüzdeki günlerde yayınlanacak belgeseliyle de bir kez daha tartışma konusu:
Prenses Diana’nın Özel Hayatını Anlattığı Belgesel Tartışma Konusu Oldu!

Yardımseverliği, güler yüzü, düğünü, evliliği, boşanması ve ölümü ile sürekli göz önünde oldu Prenses Diana! Ve geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybettiği haberi, bir tek yakınlarını ve ülkesini değil, tüm dünyayı yasa boğdu. Aranızda da ülkemizde Prenses Diana için gözyaşı döken yüzlerce kişi olduğunu hatırlayanlar vardır. Sonuçta o; diğer Kraliyet Ailesi mensuplarından ne kadar farklı olduğunu her daim belli etmiştir. Kaldı ki çoğu insana göre ölüm sebebi, onun hayranlık uyandıran farklılığıdır.

Her neyse, Lady Diana hakkında söylenecek çok şey var ama biz haberimize gelelim. 31 Ağustos 1997’de şüpheli bir trafik kazasında hayatını kaybeden prenses, karnında sevgilisi Dodi Al Fayed’in bebeğiyle birlikte aramızdan ayrılmıştı. Bu yıl da prensesin ölümünün 20. yıldönümü ve onun anısına yayınlanacak olan belgesel yeni bir tartışma konusu yarattı. İşte detaylar:

İngiliz Channel 4 televizyonu, Prenses Diana’nın ilk kez yayınlanacak açıklamalarını izleyicilerle paylaşmaya hazırlanırken, haber büyük yankı uyandırdı.

Prenses Diana’nın ilk kez yayınlanacak görüntüleri ses getirdi

6 Ağustos’ta yayınlanması beklenen belgeselin bu kadar ses getirmesinin nedeniyse, Diana’nın sorunlu evliliği ve özel hayatı hakkındaki açıklamaları. Belgesel hakkında konuşan Diana’nın yakın arkadaşı Rosa Monckton, “bu kayıtları yayınlamanın prensesin ve ailesinin özel hayatına müdahale etmek” olduğunu söyledi.

The Guardian’a “Bu görüntüler kamuya açık değil” şeklinde açıklama yapan Monckton gibi Kraliyet eski özel kalemi Dickie Arbiter de kayıtların yayınlanmasının “utanç verici” olacağını belirtti.

Monckton “Bu görüntüler kamuya açık değil” şeklinde açıklama yaptı

1992 ve 1993 yıllarında Diana’nın topluluk önünde konuşma dersleri aldığı iletişim koçu Peter Settelen tarafından kayda alınan görüntülerde Prenses, Camilla Parker-Bowles’la aşk yaşayan Prens Charles’tan, adını söylemese bile Barry Mannakee isimli korumasıyla kaçıp gitmeyi istediğinden ve cinsel hayatındaki sorunlardan bahsediyor.

Peter Settelen’in avukatı ise Diana’nın o sırada eşinden boşanma sürecinde olduğunu ve tüm dünyanın yaşadıklarını duymasını istediğini söyleyerek, belgeselin bir saygısızlık olacağı iddialarını reddediyor.

Belgeselin yayınlanması uygun mu

Channel 4 kanalının sözcüsü ise “Belgeselde kullanılan her türlü içeriği dikkatle inceledik. Kayıtlar gizli bir şekilde yapılmış olsa da kamuya mal olmuş konulara yer verilmiştir.” şeklinde açıklama yaptı.

Evet, tüm bu bilgilerden sonra siz ne düşünüyorsunuz? Prenses Diana’nın hiç yayınlanmamış görüntülerinin de bulunduğu bu belgesel sizce de özel hayata saygısızlık mı? Yoksa görüntüleri yayınlamak, hayatını göz önünde yaşamaktan korkmayan Diana için güzel bir anma yöntemi mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum