Yatırım yapmaya başla!

Prens Harry İklim Değişikliği Konusunda Zamana Karşı Yarış Uyarısında Bulundu

İngiltere Prensi Harry, dünyanın zamana karşı yarış ile karşı karşıya olduğu konusunda uyararak dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Prens Harry İklim Değişikliği Konusunda Zamana Karşı Yarış Uyarısında Bulundu

Prens Harry, ailesinin Güney Afrika gezisinin bir sonraki ayağında koruma ve sağlık projelerini ziyaret etmek için Botswana’ya vardığında dünyanın zamana karşı yarış ile karşı karşıya olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Hiç kimsenin bilimi inkar edemeyeceğini söyleyen Prens Harry, ayrıca İsveçli genç iklim aktivisti Greta Thunberg‘e de gönderme yaptı.

Greta önderliğindeki dünya çapındaki çocukların grevlerine işaret eden Prens Harry, acil bir durum olduğunu söyleyerek; “bu zamana karşı kaybettiğimiz bir yarış, herkes bunu biliyor” dedi.

Prens Harry Zamana Karşı Yarış “Bu dünyada bilimi, inkar edilemez bilimi ve gerçekleri, son 30 belki de 40 yıldır etrafta olan bilim ve gerçekleri inkar edebilecek hiç kimsenin olduğuna inanmıyorum.” diyen Prens Harry, söz konusu açıklamaları Botswana’da ağaç dikmek ve yerel ekosistemlerin kırılganlığı konusunda farkındalık yaratmak için okul çocuklarına katıldığı sırada yaptı.

İlaveten Prens Harry’nin açıklamalarını, eşi ile yaşam tarzlarının iklim değişikliği hususundaki duruşlarıyla çatıştığı nedeniyle eleştirilmesinin ardından yapması da dikkat çekti.

Prens Harry İklim Değişikliği Uyarısı Nitekim ilk bebekleri Archie’nin doğumu sonrasında 11 gün içinde dört kez özel jet kullanan Prens Harry ile eşi Meghan, bu davranışlarıyla İngiliz halkının ve ardından tüm dünyanın tepkisiyle karşılaşmışlardı. Kısa süre sonra Prens Harry çevre dostu seyahat projesini duyurmuş, haber eleştirilere karşı bir nevi özür olarak görülmüştü. Botswana’daki konuşmasında yıllar boyunca burada en yakın arkadaşlarından bazılarını edindiğini dile getiren Prens Harry, oraya annesi Prenses Diana öldükten sonra 97, 98’de gittiğini ekledi.

Buranın annesinin ölümünün ardından kendisi için bir kaçış olduğunu itiraf eden Harry, Botswana’ya ve Afrika’ya derinden bağlı hissettiğini de kaydeden Prens Harry, Botswana’dak ve dünyadaki çocukların coşkusunun kendisine bir amaç verdiğini vurguladı ve şu sözlerle gündeme geldi: “Bence hepimiz gençlerin yaptıklarından çok şey alabiliriz. Her gün beni yataktan çıkaran şey bu. Bu çocuklar, onların iyimserlikleri ve biz bu konuda onlara yardım etmeliyiz ve onlara bir platform vermeliyiz.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum