Yatırım yapmaya başla!

Prens Charles: Pandemi, Daha Yeşil ve Sürdürülebilir Ekonomi için Fırsat

Prens Charles, Covid-19’un dünyaya, ekonomiyi daha yeşil ve sürdürülebilir hale getirme fırsatı sunduğunu belirterek dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Prens Charles: Pandemi, Daha Yeşil ve Sürdürülebilir Ekonomi için Fırsat

Prens Charles, Dünya Ekonomik Forumu’nun The Great Reset isimli etkinliğinde yaptığı açıklamada pandeminin küresel ekonomiyi sıfırlama şansının olduğunu söyledi.

Covid-19’un dünyaya, ekonomiyi daha yeşil ve sürdürülebilir hale getirme fırsatı sunduğunu belirten Galler Prensi, iklim değişikliğinin salgından çok daha fazla zarar verme potansiyeli olduğu konusunda uyardı. Aslında Prens, daha önce birçok kişi ve kurumdan gelen daha yeşil dünya çağrılarını tekrarlamış oldu.

Nitekim IMF Başkanı Georgieva’dan Almanya Şansölyesi Angela Merkel’e, Oxford Üniversitesi’nden bağımsız kamu kuruluşlarına kadar birçok isim-kurum, hükümetleri yeşile odaklanmaya çağırmıştı.

Benzer şekilde Prens Charles da pandeminin etkilerine atıfta bulunarak, iklim değişikliğinin göz ardı edilemez olduğunu savundu.

“İklim değişikliği tehdidi daha kademeli olsa da birçok insan ve dünyadaki geçim kaynakları için yıkıcı gerçekleri ve bozma potansiyeli, Covid-19’unkini bile geçiyor. Gezegene bir hastaymış gibi bakarsak, faaliyetlerimizin bağışıklık sistemine zarar verdiğini ve hayati organlarına yüklediğimiz zorlama nedeniyle işlevini yerine getirmek ve gelişmekte zorlandığını görebiliriz.”

Döngüsel bir biyoekonomi için kararlı bir eylem çağrısı yapan Prens Charles, “Bu krizden iyi bir şey yakalamak için altın bir fırsatımız var, eşi benzeri görülmemiş şok dalgaları insanları büyük değişim vizyonlarına daha açık hale getirebilir” ifadelerini kullandı.

Küresel ısınmanın getirdiği risklerle yüzleşirken, ekonominin koronavirüs krizinden kurtulmasının beş yolunu ana hatlarıyla şöyle anlattı:

Prens Charles Yeşil ToparlanmaBununla birlikte ayrı bir röportajda Prens Charles, koronavirüse yakalanması ve salgının olası ilerleyişi hakkında konuştu. Gezegen ile ilişkimizi COVID sonrası iyileşmenin merkezine koymazsak daha fazla salgın göreceğimizden korktuğunu söyleyen Prens, COVID-19 krizinin bir sonucu olarak İngiltere’de birçok kişi tarafından hissedilen şaşkınlık ve endişeyi anladığını ancak iklim değişikliği ve biyolojik çeşitlilik kaybı ile başa çıkmazsak daha fazla küresel salgın göreceğimizden de korktuğunu anlattı.

Prens, “yeşil toparlanmanın” ekonomileri yeniden inşa etmek için küresel çabaların merkezinde olması gerektiğine ve insanların pandemi sonrası dünyada tekrar işe dönmelerinin ayrılmaz bir parçası olabileceğine inandığını vurguladı.

Doğal dünyayı ne kadar aşındırırsak, biyolojik çeşitliliği o kadar yok edeceğimizi söyleyen Galler Prensi, Sars ve Ebola’ya atıfta bulunarak tüm bunların biyoçeşitlilik kaybıyla ilgili olduğunu savundu. Dünyaya yaptıklarımızın sonuçlarına katlandığımızı ve dünyayı onarmaktan başka çarenin olmadığını öne çıkardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum