Premium Pick-up Temsilcisi En Güçlü Mercedes X-Class X350d’nin Özellikleri!

Mercedes X-Class pick-up serisinin en güçlüsü X350d 4Matic, üstün off roada yetenekleri ve modlarıyla geliyor. X350d'nin tüm özellikleri ve teknik verileri burada!

X-Class’ın nasıl ve hangi sloganlı çıkış yaptığını biliyorsunuz. Standart pick-uplardan ayrılarak kendine üst kısımda oda açan heybetli üyenin şimdi en büyük motor hacmine sahip X350d’sinin özelliklerinden bahsedildi. Lüks ve premium kelimleri geçtiğinde iç mekan yapısındaki unsurlar anlaşılsa da X-Class, daha çok motor kısmında kendini gösterecek.

Güvenlik konusunda da başarı sağlayan Mercedes kamyonet, Euro Ncap testlerinden yüksek puan almıştır. X-Class’ın kaza testi videosunu buradan izleyebilirsiniz. Çıkışı sırasında X220d ve X250d versiyonlarını görmüştük. EN yüksek hacimli dizel motoru hazırlık aşamasındaydı. O zamanlar için güç kısmında tahminler yürütmüştük ancak beklediğimizden daha iyi rakamlarla geldiğini söyleyebiliriz.

X350d, 3.0L V6 bir üniteye sahip.

Arazi şartlarında zorlukları yok sayabilecek hacminin yanında 258 beygir güç ve 550 nm tork değeri sunuyor. V6 olması da cabası! İşte Mercedes’in marka farkını koyduğu ve Amarok gibi temsilcileri gölge bıraktığı X350d, hız değerleri de azımsanacak gibi değil.

4Matic AWD altyapısına sahip bu pick-up gövdesine aldırış etmeden 7.9 saniyede kalkış yapabiliyor. Ve maksimum sürat değeri de 205 km/h!

Birazda X350d’nin arazi yeteneklerinden bahsedelim.

Orman arazileri için eksik bir şey yok, fazlası var. Kaputun altında zaten her daim hazır V6 bir dizel zorluk aşmada görevde. 4Matic’in çalışma stratejisi %40 ön %60 arka olacak şekilde verilmiş. Şanzımanda üretilen torkun büyük kısmı arka kısma aktarılsa da akıllı dört çeker sistemi farklı çalışma metodlarına sahip.

5 farklı sürüş modu verilen x350d’de; Eco, Comfort, Manuel ve Off road aktarımları var. Yüksek yapılı X-Class, şaşırtıcı derecede 45 derecelik eğimleri zorlanmadan geçebiliyor. 70 cm su birikintisinden geçebilen büyük SUV’lara karşı X350d, 60 cm yüksek sulardan geçebilecek.

İç kısımda üst motor seçeneği için bazı ayrılcalıklar sunulmuş. Progressive ve Power paketlerinde yarı deri öğelerle birlikte ses kalitesi daha iyi olan sistem entegre edilmiş. Ayrıca ambiyans aydınlatma gruplarında da farklılıklar olacak. X-Class 350d’nin Almanta satış fiyatı 53.360 Euro olarak belirlenmiş. Sanırım ülkemize gelene kadar 300 bin TL fiyat aralığını geçebilir.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı