Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pozitif Bölgeye Geçen ABD Hazine Getirisi %1,31’lerde İlerliyor

%1,31'i test eden ABD hazine tahvilinin getirisi, hafif artıda hareket ediyor.
Pozitif Bölgeye Geçen ABD Hazine Getirisi %1,31’lerde İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD 10 yıllık gösterge Hazine tahvilinin getirisi, bugün yüzde 1,31 üzerine çıktı. Duyarlılık, bu haftanın enflasyon verilerinin ardından ABD Merkez Bankası’nın daralmaya ne zaman gideceğine yönelik beklentilerle yönlendirildi.

Ağustos ayına ilişkin tüketici fiyat endeksi (TÜFE) gününde yüzde 1,348’e kadar yükselen gösterge tahvil getirisi, dün yüzde 1,263 ila yüzde 1,319 aralığında hareket etmişti.

15 Eylül’de en son yüzde 1,301 olan gösterge getiri oranı, bugünkü seansa yatay başladı.
ABD 10 Yıl Hazine Tahvil Getiri
Kaynak: MarketWatch

Açılışın ardından pozitif seyrederken sonrasında negatif bölgeye düştü. Bir süre ekside seyrin ardından yönünü yukarı çevirerek kazanca yöneldi.

TSİ 11.25’te yüzde 0,013 artıda gezinen gösterge Hazine tahvil getirisinin hareket aralığı yüzde 1,295 1,313 oldu.

Mart sonunda test edilen yüzde 1,778’lik zirveden uzak seyrini sürdüren tahvil getirisi, Fed’in ne zaman teşviği kesmeye başlayacağına dair daha fazla netlik için gelecek hafta FOMC toplanlantısını bekliyor.

Ortaya karışık tablo seren son verilere göre enflasyon oranı yavaşladı ancak yüksek kaldı. Tedarik zinciri sorunları ve hammadde kıtlığı devam ederken enflasyonist baskının geçici olup olmadığı konusunda şüpheler artarak devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu