Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Powell’dan Şirket Bilançosu Açıklaması: Düşüş Sürecek

FED Başkanı Jerome Powell, Washington DC’de düzenlenen toplantıda soruları yanıtladı. Şirketlerin bilançosundaki düşüşün süreceğini belirtti.
Powell’dan Şirket Bilançosu Açıklaması: Düşüş Sürecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Ortak Ekonomik Komitesi öncesine Washington DC’de para politikası eylemleri ile ilgili konuştu. Powell, şirket bilançolarındaki küçülme süreci hakkında konuştu.

Powell açıklamasında, bilanço küçültme konusunda önemli ilerlemeler kaydettiklerini belirterek, bu süreçte doğru bir yol izlediklerini vurguladı. Şirketlerin bilançolarını küçültmek için büyük adımlar attıklarını söyleyen Powell, bu sürecin tamamlanması için hala yapılacak işler olduğunu ifade etti.

Şirket bilançolarındaki küçülme sürecinin devam edeceğini belirten Powell, FED’in aldığı önlemlerin, şirketlerin finansal istikrarını güçlendirmeye yardımcı olduğunu söyledi. Sürecin başarılı bir şekilde ilerlediğini bununla birlikte, daha yapılacak işler olduğunu ve yeni adımların atılmasının beklendiğini dile getirdi.

Powell, şirket bilançolarındaki küçülme sürecinin, finansal durumu güçlendirmeyi amaçladığını, bu sürecin şirketlerin mali yapılarını sağlamlaştırarak ekonomik istikrarı desteklemeyi hedeflediğini ifade etti. Şirket bilançolarındaki küçülmenin devam etmesiyle birlikte finansal risklerin azalmasının beklendiğini, FED’in bu konuda kararlı bir şekilde ilerlediğini sözlerine ekledi.

“Henüz Hazır Değilim”

FED Başkanına faiz indirimi kararının enflasyonda belirli bir hedefe ulaşılmasıyla mı yoksa enflasyon oranının seyrine göre mi karar verileceği sorusu soruldu. Powell ise verilerin bütününü ele aldıklarını, ulaşılması gereken belirli bir rakam olmadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Powell, “Enflasyonun düşüş eğiliminde olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna yanıt verdi ve buna dair biraz güveni olduğunu dile getirdi. FED Başkanı, enflasyonun sürdürülebilir şekilde hedef seviye olan yüzde 2 seviyesine düştüğünü söylemek için hazır olmadığını vurguladı.

Powell dün gerçekleştirdiği toplantıda, enflasyon ve faiz politikasıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. FED Başkanı konuşmasında, tek riskin yüksek enflasyon olmadığını, çok az veya çok geç faiz indiriminin ekonomi ve iş gücü piyasası için risk oluşturacağını ifade etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.