Yatırım yapmaya başla!

Wall Street’in Kıdemli Analistinden “Microsoft Netflix’i Satın Alacak” Yorumu!

Wall Street'in ünlü analistlerinden Porter Bibb, Microsoft'un Netflix'i satın alacağı yönünde yorum yaptı. işte haberin detayları;
Wall Street’in Kıdemli Analistinden “Microsoft Netflix’i Satın Alacak” Yorumu!

Wall Street’in ünlü ve kıdemli analisti Porter Bibb, Microsoft’un Netflix’i satın alacağını söyledi. Yaklaşık 40 yıllık tecrübesi ve gerçekleşen tahminleriyle ünlü olan Porter Bibb, Microsoft’un online yayın sektöründe pay sahibi olmak istediğini ve bu nedenle Netflix’e reddedemeyeceği bir teklifte bulunacağını dile getirdi.

Teknoloji devi Netflix’in bulut işiyle epey meşgul olduğunu fakat şirketin tüketici içerik dağıtımına doğrudan sahip olmadığını belirten Bibb, düşüncesini “inanıyorum ki Microsoft Netflix’i satın alacak” sözleriyle ifade etti.

Microsoft’un Netflix’i satın alabilecek güçteki şirketlerden biri olduğunu söyleyen Bibb, teknoloji devinin bu satın almayla boşluğunu dolduracağını belirtti.

Porter Bibb Microsoft Netflix Satın Alacak Bu öngörünün gerçekleşmesi bazılarına zor gelse de Netflix ile Microsoft’un geçmişine bakıldığında Bibb’in haklı olabileceği görüşü ortaya çıkıyor. Sonuçta; Netflix’in geçen yıl 24.4 milyon dolar ödediği CEO’su Reed Hastings, 2012 öncesinde Microsoft’un yönetim kurulunda görev yapıyordu. 5 yıl boyunca kurulda yer alan Hastings, Netflix’e daha çok odaklanabilmek için bu görevinden ayrılmıştı.

Öte yandan bu birleşmenin; sektörde Disney ve daha pek çok güçlü rakip ile mücadele etmek durumunda kalan Netflix için de iyi olacağı düşünülüyor.

Porter Bibb YorumuNeticede; dünyanın en değerli şirketlerinden birinin desteğiyle Netflix çok daha iyi hizmet verebilir. Finansman konusundaki sıkıntılarını da Microsoft sayesinde pekala çözebilir. Nitekim online medya platformunun artan maliyetlerini karşılamak için 1.5 milyar dolar daha borç aldığını duymuştuk.

Yani iki şirketin birleşmesi her iki taraf için de gayet kazançlı olacağa benziyor diyebiliriz.

Microsoft Netflix'i Satın AlacakBöylelikle 2018’de içeriğe 8 milyar dolar bütçe harcayacağını açıklayan Netflix finansman, Microsoft da online içerik alanındaki eksikliklerini giderir. Tabii, olaylar Porter Bibb’in tahminlerinin tersi yönde de gelişebilir.

Sonuçta; daha önce Apple’ın Netflix’i satın alacağı yönünde iddialar atılmış hatta bunun kesinleşmesine neredeyse kesin gözüyle bakılmış ancak herhangi bir anlaşma yapılmamıştı. Apple da Netflix’i ya da Disney’i satın almayacağını açıklayarak söylentilerin asılsız olduğunu duyurmuştu. Bakalım, Microsoft – Netflix cephesinde de aynı şeyler yaşanacak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum