Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Port Akdeniz’in Katarlılara Satışını Tamamlayan Global Holding Hisseleri Düşüşte

Global Yatırım Holding, Antalya Liman İşletmeleri’nin Katar merkezli ticari liman işletmecisi QTerminals'a satışının tamamlandığını duyurdu. Bu gelişme sonrasında şirket hisseleri %2’den fazla geriledi.
Port Akdeniz’in Katarlılara Satışını Tamamlayan Global Holding Hisseleri Düşüşte

Global Ports Holding Plc. (GPH), Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri A.Ş.’nin yani Port Akdeniz’in Katarlı QTerminals W.L.L.’ye satışının tamamlandığını duyurdu.

GPH, Global Yatırım Holding A.Ş. (GLYHO) bağlı ortaklığında çalışan bir şirket. Satış işlemine ilişkin açıklama, GLYHO tarafından yapıldı. Şirket hisseleri Katarlılara yapılan satışın ardından negatif seyrediyor.

Global Yatırım Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na şu açıklamada bulundu:

Global Yatırım Holding KAP DuyurusuPort Akdeniz’in satışı için Katar merkezli ticari liman işletmecisi QTerminals W.L.L. ile hisse alım-satım sözleşmesi 21 Ekim 2020 tarihinde imzalanmıştı. Ardından Rekabet Kurumu’na onay başvurusu yapıldı.

Bu sabah yapılan açıklamada ise söz konusu satış işleminin tamamlandığı duyuruldu. Port Akdeniz’in net borç durumu ve borç benzeri kalemlere göre yapılan ayarlamalar sonucu satış bedelinin 849.837.111 TL olarak belirlendiği aktarıldı.

Katarlı şirketin söz konusu miktarın 764.853.400 TL’lik kısmını peşin olarak ödediği, kalan miktarı ise 2021 yılının son çeyreğinde ödeyeceği bildirildi.

KAP açıklamasında, Port Akdeniz’in satış işleminin tamamlanması ile GPH’in kruvaziyer odağının arttığı söylendi. Covid-19 salgını nedeniyle kruvaziyer operasyonlarının azaldığı fakat yine de uzun vadede önemini koruduğu ifade edildi.

Global Yatırım Holding A.Ş. (GLYHO) saat 11:28’de %2,12 ekside 5,53 TL’den işlem görüyor.
GLYHO Hisse Performansı
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Önceki işlem gününde 5,65 liradan kapanan şirket hisseleri bu sabah yataya yakın bir başlangıç yaptı. 5,67 liradan açılan GLYHO hisse senedi fiyatı, günün ilk yarısında 5,46 – 5,72 arasında hareket etti. Günlük ortalama fiyatı 5,57 TL oldu. Açılış sonrasında sert geriledikten sonra, şu dakikalarda yatay performans sergiliyor.

Haftalık bazda en düşük 5,15, en yüksek 5,72 kaydedildi. Şirket hisselerinin aylık fiyat aralığı 4,62 – 5,72, yıllık fiyat aralığı ise 2,01 – 7,38 oldu. En düşük seviyeyi Mart 2020’de, en yükseği ise Ekim ayında gördü. Yıllık bazda yatırımcısına %10 getiri sağladı. Teknik açıdan 5,31 – 5,42 arası destek, 5,68 – 5,83 arası direnç seviyeleri olarak izleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum