Yatırım yapmaya başla!

Porsche “Cayenne Coupe”un Üretim Onayını Verdi!

Porsche, 4x4 sınıfına yeni bir model katıyor. SUV'un, Cayenne'den daha kompakt ve alçak karoserde olması bekleniyor!
Porsche “Cayenne Coupe”un Üretim Onayını Verdi!

Porsche, 2003 yılında ürettiği ilk SUV’u Cayenne’nin geçtiğimiz sene 3. neslini göstermişti. Alman marka, 4×4’ün değişim süreçlerinde ve öncesinde genel olarak model iyileştirilmesine gitmişti. Ortaya çıkacak yapının nasıl olacağını önceden tahmin ettik çünkü, Panamera‘nın genetik yapısını taşıyacaktı.

Porsche’nin sivri bir burunla birlikte marka yüzünü temsil eden farları ön kısımda revize olsa da arka kısımda farklı bir tema uygulanmıştı. Gelen bir haberde ise Cayenne’ye bağlı olarak 4×4 alana bir üye daha getirilmesi kararı alınmış. Daha kompakt olacak bu aracın Cayenne Coupe olacağı söylendi. Aslında isim konusu tam olarak belli değil!!!

Porsche BMW X4 ve Mercedes GLC Coupe’nin Karşısına Model Getirecek

Porsche BMW X4 ve Mercedes GLC Coupe'nin Karşısına Model GetirecekMantık olarak, Alman markanın çoğalan “coupe SUV” akımına karşı bir şeyler yapması gerekiyordu. Biraz daha dar yapılı arazi aracı sınıfına en son Macan GTS‘yi katmıştı. Ancak sürekli değişen araç boyutlarıyla farklı bir model yapma yarışına girildi.

Üst sınıfta BMW X5 – X6, Audi Q7 – Q8 ve Mercedes GLE modelleri ile yarışan Cayenne, bir alt dilimdeki Q5, X4 ve GLC‘nin karşısına koyabileceği hızlı coupe modeli üretmesi gerekiyordu. Gönderilen konsept çizimlerde de görüldüğü üzere daha alçak bir tavanla, 4×4 coupe SUV’a daraltılmış Cayenne görüntüsü verilmiş.

Coupe SUV Versiyon Cayenne ile Birlikte Üretilecek

Değinilen konulardan birisi de; üretim yeri ve süreçlerinin Cayenne’nin de parçalarının birleştirildiği Leipzig fabrikasında yapılabileceği söylendi. Ortamda paylaşılacak bir platforma varsa, bu da demek oluyor ki çoğu donanım ve motor özellikleri de aynı olacak.

Porsche 3.0L Dizel Motorunu Kullanmayacak

Porsche 3.0L Dizel Motorunu KullanmayacakPanamera’da da görev yapan 3.0L dizel motorun Cayenne Coupe’ye verilmemesi düşünülüyor. Güçlü benzinli motor tarafında 2.9L çift turbolu V6‘nın olacağı, dizel yerine de E – Hybrid motorun getirilmesi planlanıyor.

Hibrit motorun gelmesi durumda ona 3.0L benzinli V6 eşlik edecek. 14.1 kWh lityum – iyon pil paketi ile toplamda 461 beygir güç ve 700 nm tork alınabilecek.

Yeni coupe SUV hakkında aldığımız ufak detaylar dışında üretim süreci ne zaman olacak ve Porsche bunun hakkında ne zaman resmi bir basın açıklaması yapacak, bilemiyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum