Yatırım yapmaya başla!

Porsche Taycan’ın Dijital Olarak Son Üretim Hali Ortaya Çıkartıldı!

Porsce'nin çıkışına çok az bir zaman kalan Taycan EV'nin, final şekli dijital ortamda yapılmış.
Porsche Taycan’ın Dijital Olarak Son Üretim Hali Ortaya Çıkartıldı!

3 gün sonra Porsche’nin ilk tamamı elektrikli modelinin gösterisi başlıyor. Mission E konsept ile Taycan’ın haberi verilmişti ve o günden bu zamana kadar aracın şekilleri ve hangi güçlerle geleceği sıklıkla konuşulmuştu. Yazılarımızda sıklıkla yer verdiğimiz Taycan’ın en son “overboost” hız versiyonundan söz etmiştik.

Bir tasarımcı 4 Eylül’ü bekleyememiş ve Taycan’ın finalde nasıl bir şekle sahip olacağını bizlere gösterdi. Farklı gövde renkleriyle aracı ele alan sanatçı, herkesin tahmin ettiği biçimlerde Porsche’nin ilk elektriklisini canlandırmış…

Çizen kişinin de Taycan Forum üyesi olduğu öğrendik.

Test araçları cadde ve pistlerde dolaşırken, kamuflajları far ögeleri üzerinde yoğunlaşmıştı. Usul gereği gibi olan kapatmaların sonunda çoğu kişi sonunda ne göreceğini biliyordu. Zaten bu tasarımcının da üretim hali gibi duran yapıyı ortaya atması da bundan ötürü.

Porsche Taycan’ı bitmiş hali olarak algılayabileceğimiz tasarımda Mission E ile çok yakın bir ilişkide olduğunu görüyoruz. Gayet zarif bir far grubuna sahip Taycan’ın süper LED teknolojili duruşu, aracı heyecanlı gösteriyor.

Kaputu tarafından 918 Sypder’ı andıran Taycan’ın aktif olup olmadığını bilmediğimiz far altı hava açıklığı verilmiş. Biraz da olsa minimalist şekillerde gidilen duruş biçimleri görmekteyiz.

Taycan, dışı kadar iç mekanında da Porsche’nin zirvesi olduğunu gösterecek.

Yüksek teknolojinin kokusunun geldiği gibi, Taycan’ın içerisinde ekran bolluğu yaşanıyor. Yeni Panamera veya Cayenne’nin tarzına benzetilen orta konsolda 10.9 inç büyüklüğünde ekran mevcut.

Sürücü kısmında dört farklı şekilde yapılandırılabilen, cam bir yüzeye sahip kavisli 16.8 inçlik devasa gösterge paneline sahip olacak.

Şaşırtıcı ve henüz araç kabinlerinde alışık olmadığımı yolcu ekranına yer verilmiş. Belirli ayarlama ve fonksiyonlar da artık yolcular tarafından yapılabilecek.

Klima hava yönetimi açılı şekilde adeta arkaya kayar gibi duran orta ekran üzerinden gerçekleştirilecek. Genel olarak aracın iç malzeme kalitesi en iyi seviyede olacak.

Taycan için elektrikli motorlarının 600 beygiri 21 inç tekerleklere gönderileceği söylenmişti. Menzil açısından değerler iyi olacaktı zira 90 kWh kapasiteli piller şartlara göre büyüktü.

Porsche, Taycan için özel bir versiyonunun haberini vererek, “overboost” özelliği ile aracın beygirini 700′e çıkacağını söylemişti. Bizi takip ederek Taycan’ın tüm donanım ve teknik detaylarını 4 Eylül’de öğrenebilirsiniz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum