Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Porsche Taycan ile Tesla Model S’in Beklenen Drag Yarışı!

Yorum

Bu yarışta biri, birisini durdurmak için imal edildi. Elbette son çıkan Porsche Taycan olduğu için Model S’in rakibi olarak dünyaya lanse edildi. Yarışmalarını en çok görmek istediğimiz iki araba piste çıktı. Taycan’ın henüz kamuflajı üzerindeyken Yeşil Cehennem rekorunu kırmış ancak sonradan onun Turbo ile yaptığı anlaşılmıştı. Yani herkes Turbo S ile yapıldığını düşünmüştü.

Porsche’nin ilk tamamı elektrikli premium aracının başarısını gölgelemek isteyen Tesla da Nürburgring’e daha gelişmiş Model S’lerini rekor kırmaları için gönderdi. Taycan’ın “Turbo” ibaresiyle dalga geçen CEO Elon Musk’ın hırslı olduğu her attığı Tweet’te belliydi.

Video da Model S’in en üstünü temsil eden P100d ile Taycan’ı en hızlı konuma getiren Turbo S kapışıyor. Overboost ile 750 beygirlik gücünü yola aktaran Taycan, kalkış sırasında çok az bir farkla Model S’e geçiliyor.

Yarışın sonunu çok merak ediyorduk ve şaşırtıcı bir sonuç geldi. Yeşil gövdesiyle gelen Turbo S, biraz büyük denilebilecek bir farkla Amerikalı rakibini geçti. Yağmurlu bir zeminde gerçekleştirilen drag yarışının tam sonuç verdiğini, Taycan’ın her zaman Model S’i geçeceğini düşünmeyelim.

Bundan sonraki yapılacak ikili kapışmalarında sonuçlar her an değişebilir. Kısa da olsa izlemesi zevkli bir yarış hazırlanmış.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu