Yatırım yapmaya başla!

Porsche Taycan’a Yapılan Hardcore GT3 Yorum!

Porsche Taycan için GT3 yorumu yapılırken, farklı bir haberde ise üretim adetlerinin tutturulamadığından bahsedildi!
Porsche Taycan’a Yapılan Hardcore GT3 Yorum!

Görsel gayet açık! Taycan’ın en iyi evrimleşme tasarımını yapmışlar. Neredeyse tüm premium Alman markalar, dört kapılı GT tarzı otomobilleri fazlasıyla benimsedi. Mercedes CLS’nin ağır lüks tarafına karşı, Audi A7’nin hızlı duruşu ve Porsche’nin bu iki kavramın birleşimi olan Panamera’sı, dünyada sınıfı özetleyen modeller. Spor otomobil, sedan ve SUV konusunda deneyimlerini her geçen gün artırması Porsche’nin Taycan EV konusunda daha planlı şekilde ilerlemesini sağladı.

Elektrikli araç geleceğinde henüz parlak dönemler daha başlamadı. Bağımsız tasarımcılar da beklenen vakitleri öne alarak daha hızlı görmemizi sağlıdılar. Taycan’ın gözüken kırmızı GT3 çizimi, 911’in üzerine çok iyi oturtulmuş. Ayrıca Alman marka EV sedanın imalat rakamlarını değiştirerek, iki katına çıkardı!

Karşımıza hardcore bir çalışma çıkıyor!

Taycan’ın prototipini hatırladınız mı! Derin bir tampon içerisine konumlandırılan, siyah zeminli bir çift fara sahipti. İhtiyaç duyulacak havaya göre şekillenen ızgara ve hava kanalları, aerodinamizimi zirveye yerleştiriyordu.

Taycan EV Forumu‘ndan gelen resimde şişkin çamurluklarından sonra devam eden karoserin, tek kapıya dönüşüm hali 911 tabanına geçirilmiş. Kalın yanaklı tekerleklerin, türbine benzeyen jantları arkasında, sarı kaliperleri gözüküyor. Bu kısım 911 GT3’ten aynısı olacak şekilde geçirilmiş.

Taycan’ın hızlı yarışçı ruhu aşısı, genişletilmiş bir yapıyla birlikte, devasa duran sabit arka kanada sahip. Görünüşe göre Porsche’nin Taycan için belirlediği versiyonlar birilerini pek tatmin etmemiş.

Taycan ile ilgili ikinci haberde de gidişatın beklenenden iyi olduğu söylendi.

Taycan ile ilgili yazdığımız önceki haberde, Porsche’nin GT üzerinden çok para kazanacağını ve satış patlaması beklediklerini söylemiştik. Birazdan yazacağımız rakamları belki Porsche’de tahmin etmiyordu. Zira planlamada, tesiste üretilecek Taycan EV miktarı 20 bin olarak belirlenmişti. Değişen imalat adetlerinin son halinde ise miktar 40 bin adede yükseltilmiş.

Yine son Taycan haberimizde verdiğimiz versiyonları hakkında sizleri yeniden bilgilendirilim. Porsche Kuzey Amerika başkanı ve CEO’su Klaus Zellmer elektrikli otomobil için ön siparişlerin başladığını söylemişti. Panamera’dan daha düşük fiyatlarla gelecek yeni nesil modelin 74 bin dolar ile 130 bin dolar arasında satışa çıkartıldı. Yeni elektrik model Taycan, 4S ve Turbo olarak listede yerini alacak. Ancak Turbo için sonradan daha farklı bir fiyat politikası izlenecek. Farklı gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum