Yatırım yapmaya başla!

Porsche’nin Bu Zamana Kadar Satılmış En Pahalı 5 SerisiDaha önce sizlere Porsche markasının bu zamana kadarki en pahalı 5 modelini söylemiştik. Bu sefer bir video eşliğinde sizlere, açık artırma veya farklı yollardan satılmış en pahalı 5 Porsche modelini sunduk. Gördükleriniz, paha biçilemez kelimesi ve durumuna uyuyor.

Birinci modeli Porsche’nin Le Mans’ta üstünlüğünü kabul ettirdiği modeli 917 K. 4.5L motora sahip yarış otomobili, 12 silindir ve hafif gövdesiyle o yıllarda bile +350 km/h süratleri geçebilmiş. Satış fiyatı ise “14.080 milyon dolar!”

İkinci sırada Alman markanın 1983 yılında pist şampiyonluğunu getiren 356 Serisi var. Bu aracı Janis Joplin’e hazırlanan özel 356‘dan hatırlayabilirsiniz! Boxer’ın baş döndürücü yıllarında 2.65L çift turbo 6 silindirli motoruyla 356, Grup C’nin en iyisiydi. 10.120 milyon dolara satılan model, Porsche’nin en pahalı ikinci arabası olmuş.

1997 yılında GT1 sınıfına yönelik üretilen 911 GT1 Strassenversion, 5.665 milyon dolarla listenin üçüncü sırasında. Orta motorlu yapı, 3.2L hacminde ve 544 beygir gücündeydi. 3.7 saniye kalkışıyla da caddelere çıkan en hızlı yasal yol otomobillerinden biriydi.

Dördüncü sırada, 1956 model bir 550A Spyder yer alıyor. Eski zamanların özel çatısız spor aracı 1.5L’lik bir motorla hareket etmiş. Yine bir Boxer ruhuna sahip olan model, 5.170 milyon dolara satılmış.

Son sırada ise manuel yapı, yani bilgisayar yardımı olmadan ortaya çıkartılmış bir seri. Porsche 917-30 Spyder, 3 milyon dolarla listenin en aşağısında yer almış.

Listenin birinci ile beşinci sırasında araç değerlerinin karşılaştırmasını yaptığımızda ise 11 milyon dolarlık bir fark olduğunu görüyoruz. Her biri dalında gerçek bir efsane…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum