Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Porsche, Panamera’nın Coupe ve Cabrio Varyantlarına Hazırlanıyor!

Porsche, süper lüks 4 kapılısı Panamera'nın aynı BMW 8 Serisi Coupe ve Convertible'da olduğu gibi tek kapılı hallerine yönelmek istiyor...
Porsche, Panamera’nın Coupe ve Cabrio Varyantlarına Hazırlanıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Porsche, bazı Alman rakiplerinin hakim olduğu araç modellerine karşı Panamera’nın farklı türlerini üretmek istiyor. “Sadece spor araba üreticisi” ünvanını Cayenne ile kenara alan Porsche, 2009 yılında tam boy dört kapılı lüks araç yapımına da girişmişti. Sağlam bir pazar stratejisi ürünü olan bu GT’nin hız yönünden spor araç sınıfından bir farkı yoktu.

Alman üretici neden Panamera’dan türetilecek bir Coupe ve Cabrio tiplerine ihtiyaç duyuyor? Uzun süredir aklında olan ancak zamana bırakılan bu gelişme, Mercedes-Benz ve BMW’nin grand coupe araç mantığıyla aynı şekilde hareket edebilmek. Detaylar haberde;

Carscoops‘tan gelen haberde, Panamera’nın tek kapı spor versiyonları ciddi şekilde düşünülüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Otomotiv için giriş seviyesi spor arabalardan sonra hızlı gidebilen bir SUV ve sonrasında en rahat yolculuk vadeden Panamera’yla marka ismini yükselten Porsche, 8 Serisi ve S Serisi Coupe & Convertible kasa tipleri, sonraki rekabet adımı olacak.

Düşüncenin doğrulamasını, Tasarım şefi Michael Mauer yaparak, “daha onaylanmadı ancak olmayacağını inkar edemem” diyerek işi garantilemiş oldu. Çünkü düşünülmeyen bir şey neden söylensin ki!

Maurer, konuşmasının devamında topu Porsche CEO’suna attı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Mauer, “Bir tasarımcı olarak, düşünebileceklerimin hiçbir sınırı yoktur. Tasarım departmanının gelecek için yapabileceği her modeli çizmenin ve değerlendirmenin rolü olduğuna inanıyorum, böylece bir projenin peşinden koşmak isteyen herkes hazır olmalı. Ancak, bu tür projelerin yolda olup olmadığını onaylamamı isterseniz , hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Böyle şeyleri düşünmek benim rolüm değil.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Burada tasarımsal düşüncelerin onayını verse de Maurer, gerçek açıklamanın marka yöneticilerinden gelmesi gerektiğini söylüyor. Durumun düşündürücü ikinci kısmı da platform! Coupe ve Convertible’ın imalatı Panamera platformuyla örtüşmeyebilir.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Porsche Giriş Modellerini Elektrikli Motor Dönemine Geçiriyor

Versiyonlar dört kapılıya göre kısa olacak. Belki farklı bir sınıf modelinin alt yapısının üzerinde bazı geliştirmeler yapılabilir.

İki kapılı Panamera varyantları hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Olur mu sorusunun garip kaçacağı spor tipler için markanın zaten ilk uzmanlık alanı olduğunu söylemeye gerek duymuyoruz. Bize göre Porsche bu isteğini hayata geçirecek ve BMW & Mercedes ikilisinin grand tek kapılı modellerine fazlasıyla sıkıntı olacaktır!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın