Yatırım yapmaya başla!

Porsche’nin Yapmaması Gereken Bir Hatadan Dolayı Araçlar Geri Çağrılıyor!

Porsche'nin Cayenne ve Panamera modellerinde çıkan hata yüzünden 100.000 adet aracın geri çağrılması gündemde.
Porsche’nin Yapmaması Gereken Bir Hatadan Dolayı Araçlar Geri Çağrılıyor!

Tarihine spor arabalarla başlayan ve giriş modellerde başarısını kaybetmeyen Porsche, bazı dikkatsiz üretim yüzünden araçlarını geri çağırmak zorunda kalmış. Markanın satış rakamlarına baktığımızda azımsanacak gibi değil. Yıllık araç satış rekorları her dönemde değişerek, daha fazla insanın Porsche araçlarına binmesi sağlanmış.

Geri çağırma bildirimi en çok Amerika’yı ilgilendiriyor. Çoğu modellerinde görülen hatanın neredeyse %99’u ABD’deki araçlarda. Çift kavramalı viteste çıkan aksaklık bakalım neymiş.

100.000 aracın tekrar servislere geri getirilmesi gündemde.

Söylediğimiz rakamın neredeyse 99.665 adedi Amerika’ya satılan Porsche modellerinde görülmüş. Sonradan çıkan bir hata olduğu söylenen çift kavrama vites sorunu, birinci nesil Cayenne ve Panamera’da tespit edilmiş.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından yayınlanan duyuruya göre, daha önce bazı Panamera’lar ve Cayenne’lerin kendiliğinden hareket ettiği yazılmış. Sürücü aracını park ettikten sonra şanzımanı “P” pozisyonuna alsa dahi araçların aniden kendi kendine hareket ettiği raporlanmış.

Çift kavramanın bazı birbirine bağlayan elektronik parçaların kablolarından dolayı aksaklığın olduğu söylendi. Sorun araştırması için biraz daha derine gidilmiş tam olarak Cayenne ve Panamera türevlerinin hangilerinde olduğuna bakılmış.

2003 yılından 2016 yılına kadar üretilen Cayenne, Cayenne S, Cayenne Turbo ve Cayenne Turbo S‘nin yanı sıra Panamera, Panamera 4, Panamera 4S, Panamera GTS, Panamera Turbo ve Panamera Turbo S’yi de içermektedir.

Bahsettiğimiz modeller ve türevlerinin hata rakamları Porsche’nin Amerika’da sattığı araçların 3 yıllık adedini veriyor. 2018 yılında Alman markanın satışlarına baktığımızda karşımıza 57.000 gibi başarılı bir sonuç çıkıyor. Yıllık 33.460 adet araç satışları Boxser, Cayman, 911 gibi diğer spor araçları da kapsamakta.

Belki onarım basit olabilir ancak Porsche sahiplerinin çift kavrama hatasını dikkate alması gerekir. Herhangi bir kaza raporu yayınlanmamış olsa da, sizin haberiniz olmadan parka konumundan ileri gitme eğilimine sahip bir otomobil kötü bir kazaya sebebiyet verebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum