Yatırım yapmaya başla!

Porsche’nin Orta Motorlu Hiper Araç Yarışana Çizilen Yeni 988 Vision!

Bağımsız bir tasarım evinin çizdiği "Porsche 918 Syper" devamı 988 Vision, Porsche'ye fikir olacak cinsten.
Porsche’nin Orta Motorlu Hiper Araç Yarışana Çizilen Yeni 988 Vision!

Porsche, her ne kadar giriş seviyesi spor arabaları üreten bir marka olarak görülse de başarı seviye çok yüksektir. Modellerindeki donanımları ve hızları, onun her zaman dünyada var olmasını sağlamıştır. Orta motorlu hiper araç sınıfının ne kadar kızgınlaştığını her yeni çıkan modelde şahit oluyoruz.

Bu hiper kategorideki otomobillerin üzerine gelen elektrik akımı da aktarım kısımlarını harika seviyelere getirmişti. McLaren P1 ve LaFerrari‘ye karşı çıkartılan Porsche 918 Spyder, hibrit yapı içerisinde pist aşamalarında panolarda iyi dakikalar yazdırmıştı. Gelen 988 Vision özel tasarım çizimi de şirketin ikinci adıma geçmesi için bir fikir olarak yayınlandı…

918 Spyder rakipleri karşısında zayıf kalsa da Porsche’den istenen biraz daha hızlısı!

Porsche 988 Vision Hipercar ÇizimleriBağımsız çalışmanın ismine 988 Vision verilmiş. Alman marka 918 üzerinden ilerlemek yerine 911 Serisi’nin ilerlemesi için gelişmeler başlattı. Keza 911 GT2 RS ve 911 GT3 RS gibi modeller, orta motorlu yüksek performanslı otomobillere kafa tutmada da geri kalmadılar.

GT3 RS, 4.0L 6 silindirli motorundan aldığı 500 beygirle 3.3 saniyede kalkmayı başarmıştı. Hiç yoksa süper spor bir araba ile hiper araçlar arasında ortalama 0.5 saniye kadar bir farka indirildi.

988 Vision’un rekabet alanına göre tasarım çizgileri verilmiş.

Porsche 988 Vision Hipercar TasarımlarıColorsponge ve Invisive tasarımcılarının sunduğu 988 Vision, gelecekte yeni çıkacak bir orta motorlu Porsche’nin nasıl olacağını gösteriyor. Tasarımcıların ilham kaynağı 918 Spyder olmuş. Porsche’nin ön yüz hatlarının modernleştirilerek, fikir olabilecek bir tasarım tipine sahip çizim gerçekleştirilmiş.

Hava akımı için hesaplanarak yapılmış gibi duran tampon açıklıkları, aracın hiper duruşuna katkı sağlamış. Tekerlek açı ve kemerlerine gözlerimizi çevirdiğimizde 918 izlerine rastlıyoruz. Yapımcıların hiper araç uygunluğuna yaptığı en iyi kısım 988’in tavanı. Yuvarlak kabinle aynı diğerleri gibi oval bir yapının verildiği aracın, egzotik bir havanın almasını sağlamış.

Dar formlu yan camlardan süzülerek giden arka hava açıklık bölümleri de orta motorlu olduğunu destekliyor. Bir kalıp içerisinde gibi duran ışık grubu, son derece şık ve Porsche’nin şimdiki stop far stillerine benziyor.

988 Vision’un çizilmesi, Porsche’nin yapmış olduğu duyuru çerçevesinde yapılmış olabilir. Stuttgartlı şirket McLaren 720 S, Ferrari F8 Tributo ve Lamborghini Huracan gibi orta motorlulara karşı bir hamlede bulunacağını aktarmıştı. Buna dair bir çizim çalışması veya prototip görmemiş olsak da markanın kafasını böyle bir şey var.

Özel tasarımcıların çizimleri bilgisayar-program teknolojisinin çok gelişmesinden midir bilemiyoruz ancak öncesinden de farklı markalara yönelik yapılan çalışmalar, direkt olarak üretime alınabilecek cinsten oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum