Yatırım yapmaya başla!

Nürburgring Şampiyonu GLC 63 S Macan Turbo’ya Meydan Okuyor!Mercedes-AMG’nin son sanat eseri ve Nürburgring’in yeni şampiyonu GLC 63 S, orta boy SUV sınıfının en hızlılarından olan Porsche Macan Turbo’ya kafa tutuyor. Geçtiğimiz hafta “7.49.3” zamanlamasıyla 21 km’lik pistin en hızlı SUV’u seçilen GLC, şimdide gücünü en sağlam rakibine karşı gösterdi.

Top Gear‘dan organize ettiği yarış, modellerin performans paketlerini içeriyor. Mercedes-AMG kanadı, GLC’nin en üst seviyesi olan 63 S’i getirmiş. Porsche, Macan’ın güçlendirilmiş varyantı Turbo Performance Packet’i getirmiş.

Eğer ki bize GLC’yi kiminle kapıştıralım diye sorsalardı Alfa Romeo Stelvio derdik. Yeşil Cehennem Pisti’nin rekorunu Mercedes bu İtalyan modelden almıştı. Ortamda tam olarak 950 ps güç var.  Bu gücün 440’ı Porsche’de, kalan 510 ps‘lik kısım ise Mercedes’te. Macan 600 nm tork üretirken GLC 700 nm tork üretiyor.

Buna göre GLC 63 S 70 ps ve 100 nm tork daha fazla. Teknik verilerine devam edecek olursak; 3.6 V6 PDK 4X4 düzende hareket eden Macan Turbo, 4.4 saniyede kalkış yapıyor. GLC 63 S ise 4.0L Twin Turbo motorla 3.8 saniyede 0’dan 100’e kalkış yapıyor.

Maçın skoru ilk kalkışta belli olmadı. Porsche ufak bir kafa atma eyleminde bulunsa da GLC 63 S birkaç saniye içerisinde Macan Turbo’yu yakalıyor. Evet, sınıf olarak aynı araçlar olabilirler. Ancak Porsche Macan Turbo’nun değerleri ortada.

Drag yarışı GLC’nin +70 ps ve 100 nm tork ile olması, burada Macan’ın yenildiği anlamına gelmiyor. Eminiz ki şartlar eşit olsaydı Porsche çok daha fazlasını verebilirdi. Aslında BMW M40i’yi de getirseniz GLC 63 S sanırız bununu da geçecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum