Paylaşım
in G+

Porsche Ultra Hızlı Şarj İstasyonlarını Taycan’la Birlikte Aktif Ediyor!


 

Porsche, ilk tamamı elektrikli aracı Taycan için hızlı şarj istasyonu tesisini açtığını bildirdi. İşte haberin detayları...

Belli bir süreye kadar elektrikli araçların sadece pilleri üzerine çalışıldı ve belli güçlerde EV sınıfına bataryalar geliştirildi. Sonraki aşama bu pillerin araçlara ne kadar menzil sunacağıydı. Hibrit motorlarda bu sorun değildi çünkü destekleyici ve enerji üretimini sağlayan benzinli bir motora sahipti.

Tamamı elektrikli araçların öncüsü Tesla, + – 300 km ile sunduğu menzil rakamlarını gün geçtikçe artırdı. Sonradan elektrik akımına dahil olan Porsche’de biliyoruz ki Taycan ismini verdiği E-Mission EV aracını yollara çıkarmıştı. Yaygınlaşmadan önce sorun olan batarya dolumu şimdi tamamen sorun olmaktan çıkartıldı. Alman marka gerçekten çok hızlı pil dolum istasyonu geliştirmiş…

Porsche Batarya Dolum Merkezlerine Turbo Şarj Adını Vermiş

Porsche Batarya Dolum Merkezlerine Turbo Şarj Adını Vermişİnsanlar EV araçlara daha fazla teşvik edilmek isteniyorsa, en kısa sürede bataryaların doldurulacağını söylemek yeterli olacaktır. Çünkü kafalarda bu tip aktarım organlı araçlar için “peki uzun yolda ne yapcağız” sorusu beliriyordu.

Aynı Tesla Motor’un Türkiye’de açmayı planladığı Supercharger istasyonları gibi Porsche’de aynı mantığa odaklı ilk hızlı şarj tesisini Berlin’de aktif ettiğini söyledi.

Turbo şarj istasyonları tamamı elektrikli Porsche modellerine 20 dakika içerisinde 400 km menzilin sağlanabileceği söylendi.

Porsche 2019 Yılına Kadar Yüzlerce Şarj İstasyonu Açacağını Bildirdi!

Porsche 2019 Yılına Kadar Yüzlerce Şarj İstasyonu Açacağını Bildirdi!Alman otomobil üreticisi bu yıl içerisinde 189 bayisinde ve ABD genelinde 500 istasyon inşa etmek istediğini açıkladı. 800 voltluk istasyonlar sayesinde 15 dakika içerisinde piller %80 doluluk oranına getirilebilecek. Tam şarj edildiğinde ise Porsche Taycan, Tesla Model S’e yakın menzil rakamları verebilecek.

Porsche’de modellerinin yoğun ilgisinin bu gibi uygulamalardan geçtiğini biliyor. İnsanlar her zaman bir olayın en rahat ve basit şekline yöneldiği için hızlı şarj istasyonları EV araç projelerinin omurgasıdır! Bakalım Alman marka dediği gibi Turbo Şarj istasyonlarını çok geniş bir alana yayabilecek mi?

> Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı