Yatırım yapmaya başla!

Porsche GT Versiyonlarda Elektriğe Hayır Diyor!

Porsche, hibrit motor enerji kaynağını özel serilerinde kullanmayacağını açıkladı!
Porsche GT Versiyonlarda Elektriğe Hayır Diyor!

Elektriklenmek artık otomobil firmalarında gelenek haline geldi ve ağırlıklı olarak yeni giriş yapanların bazıları direkt tamamı, bazıları ise atmosferiklerin yanına elektrik motorları yerleştiriyor. McLaren P1 ve LaFerrari gibi hiper spor otomobillerde de gördüğümüz hibrit teknolojisi, her sınıf aracında mevcut.

Porsche bazı durumların kendi saflığında kalmasını istiyor. O da serilerinin GT araçlarına elektrik enerjisini vermek istemiyor. Alman marka, Taycan ve 911 serisine hazırlanan hibritin aksine özel durumların aynı şekilde kalmasından yana. Detaylar aşağıda;

Autocar‘a verilen röportajda “911’lerin hepsi elektriklenebilir, birisi hariç”

GT birimin patronu Patron Andreas Preuninger, şirketin ana kadrosuna yakında elektrikli Taycan ve bir hibrit 911’in katılacağını söylendi. Preuninger konuşmasının devamında, “Normal spor otomobil serisi için o yöne bakacak fikirler var, ancak GT otomobiller için değil. Tüm yarış arabalarını gece boyunca elektrikli hale getirmeye karar verirsek, buna bakmak için bir nedenimiz olurdu, ama her zaman olduğu gibi, pistte kullandığımız araçlar ile bir plaka ile sattığımız otomobiller arasında bir bağlantı olması gerekir.” dedi.

Porsche GT başkanı Ferry Porsche’nin bir sözünü hatırlattı.

Porsche’nin homologasyon araçlarında aynı DNA’ya sahip olmanın ve aynı platformları paylaşmanın iyi olacağını aksi takdirde kaybedileceğini vurguladı. Sözlerinin devamında ise Ferry Porsche’nin, “Dünyadaki son araba bir spor otomobil olacak” düşüncesini söyledi.

Preuninger’in GT’ler hakkındaki düşüncesini yönetim kurulu da destekliyor ve böyle kalmasını istiyorlar. Saf benzinli enerji kaynaklarının insanların yaşamak istediği güç ve ses duygularının daha saf şekilde alacaklarına inanılıyor. Kesin düşünce de sanırız bundan kaynaklı. GT yöneticisi işin özünde henüz elektriklenmeyen pist araçları ile yol araçları arasındaki bağın koparılmasını istemiyor. Bizde açıkçası bunu destekleyenlerdeniz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum