Yatırım yapmaya başla!

Porsche’nin Manuel Vites ve Atmosferik Motorlara Hazırladığı Büyük Planı!

Porsche, çoğu firmanın aksine otomotivde unutulmaya başlanan bazı enstrümanları taze tutmanın peşine düşmüş!
Porsche’nin Manuel Vites ve Atmosferik Motorlara Hazırladığı Büyük Planı!

Otomatik vites out! Manuel vites in! görüşleri spor otomobillerde biraz daha hacmini artırıyor. Şirketler de bunun üzerine birimlerinde performans araçlar üzerinde bunun çalışılacağını söylüyor. Benzer haber Cadillac’tan gelmişti ve V Performans biriminden CT5-V ve CT4-V’ye manuel aktarım istenmişti.

Porsche, giriş seviyesi spor arabalarda 911 ile çizgisini milimetrik ölçüde bile bozmayan, SUV sınıfında da tecrübelerini hıza çevirdiği ekonomik bir spor araç markasıdır. Ve bunların hepsi yüksek kalite standartlarında. Alman markanın diğerlerinden ayrılan bir özelliği de müşterilerine her daim kulak vermesi. Turbo ile doldurulan motorlar ve zevksizleşen vites değişimleri için markanın bir planı var!

Porsche’nin GT Patronu Andres Preuninger’in modern spor araçlara bakış açısı biraz farklı.

Preuninger, son zamanlarda dünyanın nasıl daha duygusal arabalara ihtiyacı olduğunu 718 Cayman GT4’ü doğal emişli bir motorla çıkarmasından anlamıştık. Which Car ile yaptığı bir röportajda, “Bence pazarda rekabet karşısında bir avantaja sahibiz, çünkü herkes atmosferik motoru atlayıp sildi ve manuel şanzımanı bile silmiş. Bu bir hata! Çünkü GT model tarafında bazı pazarlarda fiyatlara bakarsanız Otomobillerin yarısı el ile kullanılabiliyor ve herkes normalde aspire edilmiş yüksek devirli bir motora sahip bir otomobil için sabırsızlanıyor. Kendin için yaptığın, zevk için yaptığın bir şey ve bu durumda sağlıklı bir araba, tıp gibi, çünkü herkes sonunda sırıttı ve bu sağlıklı.” dedi. 

GT birim patronu manuel vites ve elektrifikasyona değindi.

Otomobillerde elektrik olayını CEO şu şekilde değerlendiriyor: Doğal emişli bir GT logolu bir araca dokunulmadığı takdirde Porsche’nin EV araç geliştirmeleri güzel bir durum dedi. Bağımsız olmasını istediği benzin yakıtlı yarış otomobillerinin, manuel vitesle daha fazla sürüş zevkine sahip olduklarını aktardı.

Preuninger, “Herkesin otomotiv tarafına, emisyonların azaltılmasına yardımcı olmak zorunda olduğumuzu fark ettiğini ve anladığını düşünüyorum. Bence daha çok şehirde, büyük kentsel alanlarda kullanılan ve şehir için kullanılmayan bir otomobil için düşünüyorum. Uzun yolculuklara elektrikli araba mükemmel olur. Ama beklenti, araba sürmek için kullanmaya istekli olduğum bir şey olmayabilir, çünkü hobi enstrümanı için GT arabalarının canlı olmasını istiyoruz. Mümkün olduğu sürece!” dedi.

Birkaç sene sonra imzalanacak Paris İklim Anlaşması sonrasında otomobil severlere bir daha o derinden homurtulu sesler veren V8’leri V10’ları V12’lerin zevkine bir daha varamayacakları korkusu sardı. Video kanallarından E36 BMW M3 ile F80 M3‘ün melodilerinin aynı olmadığını duyacaksınız.

Sonuç olarak Porsche eskilerin verdiği tadın unutulmaması gerektiği ve sonraki dönemlerde aynı Cayman gibi doğal aspire edilmiş motorlar ve bunları bağlı olan manuel viteslerin olacağının sinyalini vermiş oldu. Konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum