Yatırım yapmaya başla!

En Hızlı Bisiklete Binme Rekoru Porsche Cayenne Turbo ile Geldi!

Porsche'ye özel bir platformla bağlanan bir bisiklet inanılmaz hız rakamlarına çıktı...
En Hızlı Bisiklete Binme Rekoru Porsche Cayenne Turbo ile Geldi!

40 yıl geriye doğru gittiğimizde karşımıza yine bir Porsche – Bisiklet hız denemesi geliyor. Jean Claude Rude adındaki bisikletçi, Porsche 935 Turbo‘ya bağlı bir deneme gerçekleştirmiş. 40 yıl sonraki deneme de aynı mantıkla yapılmış. Bu sefer ki tek fark, yapılabilecekler! Çünkü otomobillerin iyice hızlandığı günümüzde normal olarak hız denemeleri biraz daha şiddetli olacak.

Adam Neil Campbell, Yorkshire’daki Elvington Airfield pistine doğru yol alarak bisiklet üzerindeki en yüksek hız rakamını görmek istemiş. Haziran ayında yaptığı denemelerde 217 km/h kadar çıkmayı başarmış. 217 km’ye kadar gelen fazlasını da yapar mantığıyla, Campbell bu sefer platformla bir Porsche Cayenne Turbo arkasına bağlanmış. İşte Campbell’in yeni bisikletle yaptığı yeni hız rekoru!

Bisiklet 322 km/h’ye Kadar Dayanacak Şekilde Dizayn Edilmiş!

Bisiklet 322 km/h'ye Kadar Dayanacak Şekilde Dizayn Edilmiş!Yapacağı hız rakamı o kadar olmasa bile 322 km‘ye göre mukavemeti ayarlanmış ki altındaki süratlerde pürüzsüz gidebilsin. Gördüğümüz Porsche Cayenne Turbo’nun tavanından arka kısmına kadar özel bir platform kurulu. Bu platform, uç kısmında bisikleti kendine bağlı tutan bir aparata sahip.

Özellikle bu rekor denemesi için Cayenne Turbo seçilmiş. Nedeni ise sağlıklı şekilde bisiklet tek bir düz çizgide gidebilsin. İstenilen hız rakamına gelindiğinde uzay kapsülleri ayrılacak ve bisiklet lastikleri maksimum hızında dönecek!

Neil Campbell Porsche’den Ayrıldığında 240 km/h’ye Çıkmayı Başarmış

Neil Campbell Porsche'den Ayrıldığında 240 km/h'ye Çıkmayı BaşarmışCayenne Turbo’nun himayesinden ayrıldığında bisikletin hızı 177 km/h olarak ölçülmüş. Roket kadar hızlı şekilde ivmelenebilen Porsche SUV, daha sonra bisikletin yanından geçişini izlemiş. Ve bunlar olurken de gösterge de sürat rakamları 240 km/h‘yi göstermiş.

4.0L çift turbolu V8 ile çekişini yapan Porsche Cayenne Turbo 4.1 saniyede 100 km’ye ulaşmış. Campell, Olabildiğince hızlı bir şekilde hızlanmamız gerekliydi çünkü çok az alanımız vardı. Cayenne’nin arkasında o ivmeyi hissetmek tarif edilemez bir duygu.” dedi. 

Buradan baktığımızda yapılan iş gerçekten akıl alacak gibi değil. Racin motosikletlerle bundan daha fazlası yapılsa da daha zayıf yapılı bir bisiklette 240 km’ye çıkılması korkutucu. Peki siz Porsche arkasında bu şekilde bir bisiklete binebilir miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum