Yatırım yapmaya başla!

Porsche Cayenne Coupe’ye Yapılan Geniş Gövde Çalışması!

Rus TopCar, BMW X6 ve Mercedes GLE Coupe'yi sistemden aşağı düşürmeye çalışan Porsche Cayenne Coupe'yi dijital olarak modifiye etti!
Porsche Cayenne Coupe’ye Yapılan Geniş Gövde Çalışması!

3. nesil Porsche Cayenne eğimli bir tavan çizgisine kavuşmuştu. Hatları biraz daha sportifleştirilerek, genel yapısına Coupe formu verilmişti. Porsche, SUV’da çeşitlilik adına ilk kendi karakterini verdiği Cayenne’den farklı bir tür çıkarmıştı. Porsche başkanı Oliver Blume, “Coupe, mevcut Cayenne’nin tüm teknik özelliklerini içeriyor, ancak daha dinamik bir tasarıma ve daha ilerici, atletik ve duygusal olarak konumlandıran yeni teknik detaylara sahip” demişti.

TopCar‘dan gelen görüntüler eşliğinde olabilecek Cayenne Coupe’un Wide Body çalışmasına rastlıyoruz. Blume’nin dediği gibi farklı duygular için ortaya atılan coupe SUV’u bu hale getirebilecek birçok profesyonel şirket var. Onlardan birisi ve en iyisi TopCar!

Özel Orange rengin araç üzerindeki dansı gerçekten izlemeye değer olmuş.

TopCar Porsche Cayenne CoupePorshce’nin tavan yüksekliğini 19.8 mm düşürerek ortaya çıkardığı coupe, yeniden tasarlanan bir A sütün ve kapılara sahip. Çatısı, karbon fibere çevrilerek, 22 inç jantlarla biraz daha hız hedeflenmiş. Alman markaya ait farklı yönetim sistemleri, aracın standartlarını belirliyor. Güzel görüntüyü vahşileştirme niyetinde olan TopCar, geniş gövde uygulamasına çamurluklardan başlamış.

Açıların genişletilmesi için çamurluklar normalden 5-8 cm daha geniş tutulmuş. Ofsetli jantlar yol halindeki efektleri olsa da durduğunda sağlam bir görüntü vereceğine eminiz. Arka bölümümde yapılan değişimlere baktığımızda; çıkışları yuvarlak olan dörtlü egzoz hayal etmişler. Markalarda artan karbon difüzör parçası da en sportif halinde.

Porsche’nin sınıfları içerisinde kullandığı şık stoplarının üzerinde mini rüzgarlık görüyoruz. Bunun daha büyüğü ise karbon tavanın devamında, cam üzerinde duruyor. Alman markanın Cayanne’nin daha hareketli olacak coupesi için çok satar demek mümkün. Hele ki TopCar gibi modifiye odaklı şirketlerin Cayanne Coupe’yi bu şekillere getirmesi eğlenceye epey katkısı olacaktır.

Rus şirket dünyada birkaç noktada hizmet vermekte ve önceki çalışmaları “inanılmazlar” listelerinde kendini göstermişti. Porsche araçlarıyla farklı projeleri olmuşken Lamborghini Urus ve Mercedes G-Wagon geliştirmeleri de fuarların gözdesiydi.

BMW’nin X6 ve Mercedes-Benz GLE Coupe‘ye direkt rakip olarak gösterilen Cayanne Coupe, Audi Q8 ile belirli noktaya kadar beraber üretiliyor. Henüz satışa çıkmayan Alman coupenin sonbaharda ABD pazarına 75.000 dolarlık fiyat etiketiyle gelmesi bekleniyor. Şu var ki TopCar’ın da projeleri arasında olan bu havalı spor SUV’un arkasında Turbo yazdığı takdirde, fiyatı 200.000 doları geçerek, Urus ve rakipleriyle aynı seviyede olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum