Yatırım yapmaya başla!

Porsche Giriş Modellerini Elektrikli Motor Dönemine Geçiriyor

Porsche'de yeni motor akımına uyarak, Boxster ve Cayman spor modellerini elektrik üniteyle taçlandıracak.
Porsche Giriş Modellerini Elektrikli Motor Dönemine Geçiriyor

Porsche, yeni model ataklarına devam ederken, yenilikçi yakıt türüne de eğilimli olduğunu gösterdi. Otomotiv sektörünün şu an en hareketli uygulamaları arasında elektrik üniteleri geçiyor. Alman marka belki benzin motorlardan aldığı gücün nimetlerini bu zamana kadar kullanmış olsa da artık hangi tarafa geçeceğini biliyor.

Aldığımız habere göre Porsche, Boxster ve Cayman modellerinin 2022’de elektrifikasyon şekillendirmesine gireceğini öğrendik. Revizyon mutlak surette büyük olacak ve spor araba temsilcisi, bu işte kazançlı çıkacak.

Porsche’nin motor akımı haberini Oliver Blume verdi.

Autocar‘a konuşan Blume, “Şimdi elektrikle çalışan 718 hibrit bir prototip üretiyoruz.” dedi. Planlara geniş açılı baktığımızda, ilk önce hibrit ve plug-in hibrit türevler üzerine yoğunlaşılacak. Marka içerisinde gerekli olan pil gelişimi adına bir mühendislik takımı oluşturulacak.

Kalıp olarak lityum-iyon aküler kendi teknolojilerinde imal edilecek yalnız bunlar diğerlerinden farklı bir öge taşıyacak mı bilemiyoruz. Orta motorlu mimaride, saf elektrik gücünde 300 km’den daha fazla sürüş menzili sunmak istiyorlar.

Alman otomobil üreticisi yeni aktarımlar için EV-PPE platformunu kuracak.

Boxster ve Cayman’ın elektrikli hibrit ve plug tiplerinin mevcut olanlar üzerine yapılabilecek. Son güncellemelerini geçirmiş olan spor arabalar, sanırız 2022’ye kadar olan süreçte kupa değişimi ile elektriklenme operasyonu yapılacak.

Porsche iki temsilcisiyle başlayacağı yeni atağına sonradan SUV segmenti de dahil ederek Macan‘ı ilk adımda elektriklendirebilir. Mevcut MLB platformu kullanılacak ve EV-PPE ise tamamı elektrik durumunda devreye alınacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum