Yatırım yapmaya başla!

Porsche ve BMW Elektrikli Araçların Menzil Kaygısını Ortadan Kaldırıyor!

BMW ve Porsche "FastCharge" adını verdikleri EV araç pil dolum merkeziyle, dolum sürelerini en kısa zamana indirmeye çalışacak!
Porsche ve BMW Elektrikli Araçların Menzil Kaygısını Ortadan Kaldırıyor!

Modern elektrikli araçların günümüz şartlarındaki en büyük sorunu şarj noktaları. Haliyle de belirli bir seviyeye kadar gelinmiş batarya menzilleri! Alman Porsche ve BMW, çok önemli bir konu üzerinde fikir alışverişi yaparak FastCharge sistemini gösterdiler. EV araçların ilk çıkış zamanlarında araçların tek şarjla gidebileceği yollar çok azdı.

Günden güne gelişen lityum-iyon piller, bu sefer araçları 2 katı daha fazla gitmesini sağladı. Ancak yine de piller 500-600 km menzil sağlayabiliyordu. Bu açığı kapatmak için BMW ve Porsche, Alman Federal Ulaştırma ve Dijital Altyapı Bakanlığı tarafından verilen hibe ile yüksek hızlı şarj istasyon gelişimlerini gösterdiler.

Alman Şirketlerin Çalışması Bazı Korkuları Ortadan Kaldıracak

Alman Şirketlerin Çalışması Bazı Korkuları Ortadan KaldıracakTesla, araçlarının şarj sürelerini minimum seviyeye indirmek için Super Charged istasyonlarını farklı ülkelere yerleştirmişti. Hatırlatsanız projeler iptal olmadan önce Türkiye için de 10 adet hızlı şarj istasyonu düşünülüyordu. 2016 yılında başlanan çalışma grubunu BMW , Porsche , Allego, Phoenix Contact E-Mobility ve Siemens’den oluşuyor ve Alman Federal Ulaştırma ve Dijital Altyapı Bakanlığı tarafından finanse ediliyor.

Amaç, kurulacak istasyonlarla insanları hiç bekletmeden yolculuklarına devam edebilmeleri. İddia edilen ise; pillerin normal bir benzinli araç deposunun dolum süresinden daha kısa sürede şarj etmek.

Porsche, prototiplerden birinin 400 kW üzerinde bir şarj kapasitesine ulaşabildiğini söyledi. Bunun anlamı şu, üç dakikadan daha kısa sürede 100 km menzil sağlayacak gücün verildiği!

Porsche Kendi Kurdukları Sistemin DC Hızlı Şarj İstasyonlarından Daha Hızlı Olduğunu Söylüyor!

Porsche Kendi Kurdukları Sistemin DC Hızlı Şarj İstasyonlarından Daha Hızlı Olduğu Söylüyor!Sürücülerin şarj ihtiyaçlarını süratli bir şekilde giderilme çalışmasında yeni FastCharge, normal bir DC dolum merkezlerinin 3 ile 9 katı daha yüksek şarj kapasitesine sahip olduğu söylendi.

İlginizi Çekebilir :

FastCharge, Tip 2 Kombine Şarj Sistemi standardını izleyen 400 ve 800 volt akü sistemleriyle donatılmış araçlarla çalışacaktır. Zaten aracınız volt aralılarına uygun değilse sistem bunu tanıyacak ve şarj olmasına izin vermeyecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum