Paylaşım

Porsche 939 RSR Konsept Projesi Sizce Hayata Geçirilir mi?


 

Porsche'nin EV motorlu yüksek hız tarafının vurgulandığı bu konsept RSR'ın oluşumu hakkında bir kımıldanma var!

Tasarımların özellikle otomotive yansıyan kısımlarında dehşet verici görüntüler olmaya başladı. Konseptlerin ilk gösterimlerinde gerçek dışı duran tüm araçların çıktığını da gördük, faklı bir modelin yeni bedeni olduğunu da! Bu yüzden 21. yy tasarımcılarının yaptığı herşeye inanmak zorundayız. Hızlı araç üreticileri dış yapısal tasarımlarını mutlaka barındırdıkları güç rakamlarına göre şekillendiriyor.

Mesela Lamborghini’de hiç basit görünümlü ancak saatte 350 giden bir otomobilini gördünüz mü? Projenin temeli motorlar olduğu kadar tasarımda da bitiyor. Bu sene başlarında ufak detaylarla gösterilen, Arthur B. Nustas tarafından tasarlanan yarış konsepti 939 RSR‘ın şimdilerde çıkabilme ihtimali konuşuluyor. Nasıl ki bizim Luis Carlos’un Scirocco çizimleri gerçek olabilir mi diye düşünmemiz gibi.

Yarış aracının görsel kısmında, Porsche çizgilerinden sapmadan ancak farklı şekilde kaleme alındığını gördük.

Neden bu zamanlarda konseptin Porsche tarafından üretilebileceği konuşuluyor!

Alman marka ilk en hızlı EV otomobili E Mission ile meşgul olurken ardından tamamı elektrikli E Cross Turismo CUV’un tanıtımını yapmıştı.

Şirketin pistlerde de kullanacağı sağlam bir spor araba daha yapma düşüncesi doğmuş olabilir.

Derin bir ön bakışa sahip 939, kapsül şekillerinde giden tavan yapısıyla oturaklı bir profil çiziyor. Far yapısının üst konumlu duruşu ve alttaki açıklığa uzatılan Led aydınlatmalar durumu farklı bir boyuta taşıyor.

939 RSR’ın 918 Spyder tarzındaki egzozlarıyla çıkarsa en çok fotoğraflanan kısmı olur.

Tampona verilen şekiller itibariyle, kaporta aksamının içte duruşu, sonradan modifiye edilmiş bir araç görüntüsü veriyor. Egzozların bagaj üstüne konumlandırılış şekli harikadan başka bir söz bırakmıyor.

Çizimler için Porsche neler düşünüyor tam olarak bilemiyoruz ancak bu yapıya yakın bir şeyin yeni bir modelde kullanılacağı söz konusu olabilir.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın