Yatırım yapmaya başla!

Porsche 918 Spyder ve McLaren 720S’in Şaşırtıcı Drag Yarışıİsimlerinin telaffuzu bile insanı heyecanlandırmaya yeten iki süper spor aracın yarışını izliyoruz. Drag Times’ın hazırladığı yarışta beklenmedik şeyler oldu. McLaren markasının oluşumundan beri sürekli en hızlı araçlar yapmaya çalıştığını biliyoruz. Keza Porsche’nin de spor araba kavramlarını aşılayan ve Turbo güç ünitesini aşılayan markadır.

Palm Beach Uluslararası Yarış Pisti‘ne çıkan iki ezeli rakipler arasında belirli farklar var. En önemlisi 918 Spyder’ın elektrik gücünü de içinde barındırması ve yola aktarması. 720S cephesinin kalbinde 4.0L V8 çift turbo yapılı, 710 ps ve 770 nm tork üreten bir jeneratör var.

918 Spyder’da uzun süren bir mühendislik araştırma ve denemeleri ardından yerleştirilen 4.6L V8 doğal emişli bir motor yer alıyor. Atmosferik üniteye destek amaçlı çift elektrik motoru da 918 Spyder’ın çok hızlı olmasını sağlıyor.

Aralarındaki fark ise Porsche’nin dört çekiş sistemine sahip olması. McLaren’de ise arkadan itiş mevcut. 720S için bir dezavantaj olarak düşünülse de pist ortamında öyle olmadığını gördük. Mutlaka burada sürücünün de etkisi var.

İlk yarışta 720S pilotunun daha iyi tepkiye cevap vererek 918 Spyder’ı geride bıraktı. Süreler 10.3 sn’ye 9.97 sn olarak kaydedildi. İkinci raund daha heyecanlıydı ve Porsche 9.90 sn’de işini bitirdi. McLaren ise 10.140 sn.

Porsche 918 Spyder en iyi çıkışında 2.24 sn‘lik bir değer kaydediyor. Üçüncü yarışta en iyi gidişi 720S yaptı ancak son 4. yarışta 918 Spyder galibiyet kazanarak yarışın eşit şekilde bitmesini sağladı.

Biz yarışın başında 720S’in şansı olmayacağını düşünmüştük. Nedeni ise 918’in anında tork üretecek elektrikli motorlarının ve dört tekerlek sistemine sahip olması. 720S’in turbo yardımcıları ve motorlarının ne kadar performansa dönük olduğu net şekilde sahada anlaşılıyor. Yine de güzel bir yarış izledik.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum