Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Popüler Coinin Devasa Rallisi Sonlandı! Satmalı mı Tutmalı mı?

PEPE fiyat rallisi, yükseliş eğilimine rağmen son dönemde yüzde 5'lik düşüşle sona erdi. Peki, PEPE toparlanma beklentisiyle bu kez yatırımcılarını üzecek mi?
Popüler Coinin Devasa Rallisi Sonlandı! Satmalı mı Tutmalı mı?
HABER GİRİŞ

Kurbağa temalı meme coin PEPE, Mayıs ayı boyunca neredeyse her gün yeni kazançlarla patlama yaşadı, ancak fiyat son birkaç günde düşüşe geçtiğinden yükseliş eğilimi artık durma noktasına geldi.

Piyasa değeriyle en büyük 21. kripto varlık, Mart ayı içinde benzer bir yükseliş hareketi sergiledi, ancak o ralli kısa süreli oldu. Mayıs ayındaki ralli ise fark yaratırken, haftalarca yükselişini sürdüren PEPE, tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 0,00001718 doları görmeyi başardı.

PEPE fiyatı son birkaç günde yüzde 5’lik bir düşüş yaşamasının ardından şu sıralar yeniden toparlanma çabasında. 0,0000148 dolar civarında işlem gören meme coin, ATH’sinden yüzde 10’un üzerinde uzaklaşmış durumda.

Teknik Göstergeler PEPE Fiyatı Hakkında Ne Söylüyor?

Peki, PEPE’de ralli sonlandı mı? Yoksa bundan sonra büyük bir toparlanma hareketi görebilecek miyiz?

PEPE Fiyatı Yeniden Yükseliş İşaretleri Veriyor
Kaynak. CoinMarketCap

Yatırımcılarından gelen karışık sinyallere ve son dönemdeki fiyat düşüş hareketlerine rağmen, PEPE’nin 24 saatlik işlem hacminin hala yüksek görünmesinin, meme coine olan ilginin sürdüğünün bir göstergesi olduğuna dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Meme coinin son durumunu analiz eden Khardia, PEPE’nin teknik analizinde hem ayıların hem de boğaların piyasada aktif olduğunun görüldüğünü; hareketli ortalamanın güçlü alım bölgesine, hareketli ortalama yakınsama/ıraksama ve momentum istatistiklerinin ise satış baskısına işaret ettiğini belirtti.

Bu durumun, yatırımcıların bir kısmının yaklaşmakta olan daha yüksek zirvelere inandığının ve geri kalanının fiyat hala yüksekken satış yaparak olası kayıplardan kaçınmayı düşündüğünün birer göstergesi olduğunu bildirdi.

PEPE Yükselecek mi, Düşecek mi?

PEPE yatırımcılarının açgözlü tutumlarını sürdürmesinin fiyat artışına yardımcı olabileceğini söyleyen analist, fiyatın son saatlerde yeniden yukarı doğru hareketlenmeye başladığını ifade etti.

Öte yandan, değişken doğası ve balinaların meme coini son dönemde satmaya başlaması nedeniyle günlerce veya haftalarca devam eden bir düşüş eğilimine tanıklık edilmesinin ihtimallerden biri olduğu konusunda uyardı.

Zaman içinde RSI değerindeki düşüşle birlikte, PEPE’nin tamamen satın alma bölgesine kayabileceğinin, böyle bir durumda, piyasanın genel yükseliş davranışı sayesinde PEPE fiyatının bu kez çok daha yüksek bir başka zirve oluşturmayı başarabileceğinin altını çizdi.

Önceki fiyat rallisine dayanarak, çoğu analistin, kurbağa temalı meme coinin bir sonraki yükseliş hamlesiyle 0,00002 dolara ulaşacağını tahmin ettiğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın