Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Polonya’ya Ulaşan Ukraynalı Sayısı 1 Milyona Yaklaştı

Savaştan kaçan Ukraynalılar en yakın ülkelere sığınırken, 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana Avrupa’da en hızlı büyüyen mülteci krizi yaşandığı belirtildi.
Polonya’ya Ulaşan Ukraynalı Sayısı 1 Milyona Yaklaştı
Yorum

Rusya – Ukrayna arasındaki savaş 11 gündür devam ederken, kaçmaktan başka seçeneği olmayan insanların çaresizliği yürek burkuyor. Rus güçlerinin Kiev sınırına dayanması üzerine şehir tam anlamıyla savaşa hazırlandı.

Savaşın kilit noktası olarak görülen Kiev’deki olası çatışma için kent halkı kum torbaları hazırladı, hendekler kazıp yolları kapadı.

Savaştan kaçan Ukraynalı sayısı her geçen gün artarken, sadece Polonya’ya sığınanların Pazar günü ilerleyen saatlerde 1 milyonu geçmesi bekleniyor. Polonya Sınır Muhafızları sözcüsü Anna Michalska, kontrollerin iyice basitleştirildiğini, sadece aranan kişiler olup olmadıklarını öğrenmek için kimliklerine baktıklarını söyledi.

2. Dünya Savaşı’ndan Bu Yana En Hızlı Avrupalı Göçü

Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, son 10 günde 1,5 milyon Ukraynalının komşu ülkelere geçtiğini söyledi. Bunun ise 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en hızlı büyüyen mülteci krizi olduğunu ifade etti.

Slovakya Başbakanı Eduard Heger ise şu ana kadar 114 bin Ukraynalının geldiğini ve daha fazlası için hazırlanılması gerektiğini ifade etti. Yetkililer mahsur kalan çoğu insanın yiyecek, su, elektrik ve ısınma kaynaklarına erişim sağlayamadığını belirtiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu