Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Poloniex ile SEC Arasında Kayıtsız Borsanın İşletilmesi Anlaşması Yapıldı

Poloniex, SEC ile uzlaşmak için 10 milyon doların üzerinde ödeme yapacak.
Poloniex ile SEC Arasında Kayıtsız Borsanın İşletilmesi Anlaşması Yapıldı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), menkul kıymet ticareti düzenlemelerini ihlal ettiği için kripto değişim platformu Poloniex’i inceleme altına aldı. SEC tarafından yapılan duyuruya göre, Poloniex’in kayıtsız bir borsa işletmek için anlaşma yaptığı belirtildi.

SEC’in iddianamesinde, borsa çalışanlarının şirketin pazar payını artırmak amacıyla aktif olarak menkul kıymetler düzenlemesini atlatmaya çalıştığına yer veriliyor. Poloniex yapılan anlaşma kapsamında, SEC’e yaklaşık 10 milyon dolar ödeme yapmayı kabul etti.

Borsa Anlaşma Yoluna Gitti

Borsa Anlaşma Yoluna Gitti

Komisyonun icra şefi Kristina Littman, Poloniex’in kayıtlı olmayan borsasına dijital varlık menkul kıymetlerini dahil ederek federal menkul kıymetler yasalarına uyum yerine artan karı seçtiğini söyledi.

Poloniex, 2018 yılında 400 milyon dolar bedel ile USDC’nin ihraççısı Circle tarafından satın alınmıştı. Borsa, Ekim 2019’da Polo Digital Assets olarak yeniden markalandı ve olumsuz düzenlemeler nedeniyle hizmet kapsamı dışında kaldı.

Circle’ın ilk Poloniex satın alımında, SEC ve Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi tarafından yaptırımları içerdiği bildirilen bir dava için yasal anlaşmalar nedeniyle yaklaşık 156 milyon dolar kaybettiği ortaya çıkmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum