Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Borsası Poloniex, Circle Tarafından Satın Alındı

Poloniex'in satılacağına dair bir süredir devam eden söylentiler, gerçeğe dönüştü. Ödeme şirketi olan Circle, Poloniex'i satın aldığını açıkladı. İşte detaylar;
Kripto Para Borsası Poloniex, Circle Tarafından Satın Alındı

Şubat ayının başında Poloniex’in satılacağı ile ilgili haberler ortaya çıkmıştı. Circle şirketinin bir süredir kripto para borsasını almaya çabaladığı duyurulmuştur. Haftalarca dolaşan söylentilerden sonra bugün her iki tarafın yayınladığı basın bültenlerinden satın alma haberi doğrulanmış oldu.

Dünyanın en büyüklerinden biri olan Poloniex, kripto para piyasasındaki varlığını güçlendirmek isteyen Circle tarafından satın alındı.

Poloniex Circle Tarafından Alındı

Blok zinciri teknolojisi üzerine bilgiler veren Modern Consensus isimli blogta çıkan haberler sonrasında, yalanlama ve sadece söylenti yorumları yapılmıştı. Ama bugün bu haberin gerçek olduğunu anlamış olduk.

Circle bir süredir kripto para piyasasındaki varlığını güçlendirmek için çeşitli girişimlerde bulunuyordu.

Circle Varlığını Güçlendirmek İstiyor

Circle Trade isimli uygulaması da bu girişimlerden birisiydi. Bu uygulama sayesinde zaten yatırım yapılabiliyordu; ama Poloniex gibi güçlü bir borsa ile birleşmek, hedeflerine daha kolay ulaşmasını sağlayacağa benziyor.

Poloniex bugün yayınladığı basın bülteninde ise Circle ekibine katılacağını ve ilerleyen süreçte platformun daha da büyüyeceğini açıkladı.

Poloniex Basın Bildirisi

Poloniex, küresel erişim alanını büyüteceklerini ve kripto para ekonomisinin hızlandırılması için gerekli temellerin atılacağını da duyurdu. Yapılan satın alma işlemini ise umut verici bir ortaklık şeklinde tanımladı. Circle ile birleşme konusunda oldukça heyecanlı olduklarını açıklayan ekip, platformun mevcut işlevselliğinin ve özelliklerinin korunacağını da belirtti.

Poloniex, Coinmarketcap verilerine göre son 24 saatte yaklaşık 147 milyon dolarlık işlem hacmi gerçekleştirdi.

Poloniex En Büyük Borsalardan Birisi

Bu verilere dayanarak; dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Poloniex, 14. sırada yer alıyor. 99 kripto para birimi ile alım – satım işlemi yapmak mümkün. Circle ile birleşme sonrasında kapsamın genişleyeceği ve küresel çapta büyüme kaydedileceği tahmin ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum