Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Polkadot Kritik Seviyede! DOT Fiyatı Nereye Gidebilir?

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok geride olan Polkadot son günlerde yakaladığı yükseliş trendini koruyabilecek mi? Detaylar haberde;
Polkadot Kritik Seviyede! DOT Fiyatı Nereye Gidebilir?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Polkadot sisteminin kripto para birimi DOT, 4.34 dolar direncini aştı ve birkaç gün önce düşüş piyasası yapısını kırdı. Dijital varlık o zamandan bugüne geriye bakmadı ve haftalıkta yüzde 7’ye yaklaşan kazanç elde etmiş durumda.

Boğalar, fiyatı 5 dolar bölgesinin ötesine geçirmek istiyor ve kripto analisti Akashnath S’ye göre yeniden test, bir satın alma fırsatı olabilir.

Boğalar piyasada hedeflerini savunmaya devam edebilecekler mi yoksa ayılar buna karşılık vermeden önce zamanını mı bekliyor? Her iki durumda da 5 dolar seviyesinin büyük önem taşıdığı görülüyor.

Polkadot Önemli Direnç Seviyelerini Geçti

DOT, 4.35 doların üzerine çıktığı Aralık ayı sonlarında yükseliş eğilimi gösterdi. Son birkaç saatlik ticaretteki güçlü artış, yükseliş ivmesini güçlendirdi. İşlem hacmi de son birkaç saatte yüksekti.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), güçlü yükseliş momentumunu göstermek için 70 noktasının üzerinde aşırı alım bölgesine yöneldi. Bununla birlikte, RSI henüz bir ayrışma veya zayıflayan yükseliş momentumu sinyali vermedi. DMI ayrıca devam etmekte olan güçlü bir yükseliş trendi gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Bollinger Bantları (BB) son zamanlarda büyük bir genişleme gördü ve bu da yüksek volatiliteye işaret ediyor. Fiyat, göstergenin üst bandına yapışmış durumda. Fiyatın destek olarak 4.66 doları yeniden test etmesi ve daha yüksek seviyelere çıkmasına işaret eder durumdaydı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Günlük grafik gibi daha yüksek zaman çizelgeleri, 4.7 doların önemli bir direnç seviyesi olduğunu ve 5 doların yukarıya doğru bir sonraki ilgi seviyesi olduğunu kaydetti.

Coinglass’tan alınan veriler, Bitmex ve Binance’in DOT/USDT (veya USD) çiftlerinde biraz pozitif fonlama oranlarına sahip olduğunu gösterdi. Bu, tüccarların yükseliş pozisyonunda olduğu anlamına geliyordu.

Riskten kaçınan tüccarlar, Polkadot’u satın almadan önce 5 doların üzerine çıkmayı ve bu seviyeyi yeniden test etmesini bekleyebilirler. Daha agresif tüccarlar, short pozisyon fırsatları aramak için daha düşük bir zaman diliminde yükseliş yapısının kırılmasını bekleyebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Coinalyze

Polkadot, Alchemy Supernodes ile DApp Oluşturmayı Basitleştiriyor

Bunun yanı sıra, kripto para birimleri piyasada avantaj elde etmek için birbirleriyle yarışıyor. Yatırımcılar aktif olarak daha iyi çözümler ve geliştirmeler sunan kripto projelerini ararlar. Cosmos gibi Polkadot da yakın zamanda rekabette öne geçmek için büyük ağ değişiklikleri gerçekleştirdi. Ancak, büyüme açısından hala Snowfall Protocol’ün (SNW) gerisindeler.

Polkadot, kullanıcılarına daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için yenilikçi projeler başlatmayı sürdürüyor. Astar Network, layer-1 blok zincirlerini Polkadot ile birleştiren en iyi projelerden biridir.

Astar projesi, 2022 yılında en iyi blockchain geliştirme platformlarından biri olan Alchemy ile bir ortaklık duyurdu. Bu ortaklığın amacı, Polkadot üzerinde dApp geliştirmeyi kolaylaştırmaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.