Yatırım yapmaya başla!

Polestar’ın Tesla Model 3’e Karşı Hazırladığı “2” Serisi Asfalta İnmeye Hazırlanıyor!

Volvo'dan ayrılarak bağımsız bir marka haline gelen Polestar, 2 Serisi hakkında tarih ve fiyat bilgisi verdi!
Polestar’ın Tesla Model 3’e Karşı Hazırladığı “2” Serisi Asfalta İnmeye Hazırlanıyor!

Volvo’dan ayrılarak kendi bir marka olan Polestar, elektrikli araç dünyası için ikinci versiyon aracını hazırlıyor. Biliyoruz ki Polestar, İsveçli markanın en üstün hız ve dayanıklılığa sahip araç üretimi görevindeydi. Standart yol araçları üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda ortay çıkanlar azımsanacak işler değildi! Polestar, kendi bünyesinde ürettiği araçlarda benzin ve dizel motor yerine hibrit ve tamamı elektrikli motorlar kullanmayı tercih etmiştir.

O yüzden ünitelerde oluşan rakamlar muazzam seviyelerde. Tesla’nın şu anda korkması gereken bir firma olan Polestar, “1” Serisinden sonra “2” Serisinin hazırlıklıklarına başladı. 1 Serisinde kullandığı içten yanmalı motorla birlikte elektrikli üniteden 600 beygir ve 1000 nm tork değerleri alınmıştı.

Polestar’ın planları ve yapmak istedikleri direkt olarak Tesla odaklı gidiyor.

2022’ye kadar bir tanesi SUV olmak üzere ayrıca dört kapılı bir yol otomobili yapımından bahsediliyor. 2 olarak adlandırılacak sedan tip, World’S Great Race 7’nin şampiyonu Tesla Model 3‘ün tam olarak yanında gidebilecek bir araç ortaya çıkarmak amaçlı ele alınıyor.

Marka yöneticilerinden Thomas Ingenlath’ın Auto Express’e verdiği açıklamalar aşağıda!

Thomas Ingenlath, “Bu araç Tesla Model 3 ile olan rekabete için çıkartılmıştır. Hal böyle olunca insanların da fiyatla ilgili beklentileri tahmin edebileceğini düşünüyorum. Polestar 2’nin başlangıç fiyatı 40.000 euro civarında olacak. Aracı bir Tesla katili olarak nitelendirmiyoruz. Rekabet için asfalta ineceğiz.” şeklinde konuştu.

Polestar, 2 modeli için ön siparişte 2.500 Euro karşılığında listeye isminizi yazıyor.

2022 yılında projenin tamamlanarak Polestar 2’nin dünyaya merhaba demesi bekleniyor. Karoser şekli ve barındırdığı teknolojiyle Ingenlath her ne kadar Tesla katili olarak nitelendirmese de gerçek hayatta pek öyle olmayacak gibi duruyor.

Volvo’dan çıkma bir markanın ve halen daha onun geleneklerini sürdüren Polestar için kalite seviyesini anlatmaya pek gerek yok! Şu anda yapmamız gereken Polestar’ın ikinci elektriklisini beklemek olacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum