Yatırım yapmaya başla!

Polestar, 1 Serisini Üreteceği Çin’deki Üretim Tesisinin Kapılarını Açtı!

Polestar 1'in üretimi başlıyor ve şirket Çin'deki ilk üretim fabrikasının kapılarını açtı.
Polestar, 1 Serisini Üreteceği Çin’deki Üretim Tesisinin Kapılarını Açtı!

Volvo’nun performans araç geliştiricisi Polestar Çin’in Chengdu kentindeki devasa üretim tesisinin kapılarını araladı. Sonradan markalaşma yönünde adımlar atan İsveçli-Çinli firma, elektrifikasyon alanında ileri yönlü çalışmalar başlattı. Hibrit ve tamamı elektrikli araçlarını Polestar 1-2 şeklinde bizlerle paylaşan firma, artık üretime başladığının ispatını resmi olarak gönderdiği tesis görüntüleriyle yapıyor.

Üretim binasının yapısını mimarlık ve tasarım şirketi Snøhetta üstlenmiş. Fabrika Polestar 1’in üretimiyle start verecek. Farklı bir mimaride şekillenecek araçlar, konforun ve teknolojinin de araçlardaki temsili yüzü olacak. Gelin detaylara birlikte bakalım;

Chengdu Polestar tesisi sadece 1 Serisi üretimini üstlenmeyecek.

Aldığımız bilgilere bakılırsa aslında Çin fabrikası büyük bir müşteri deneyim merkezi olacak. İçerisinde bir de test pisti barındırıp, burada kişiler araç deneyimlerinden yararlandırılacak. Yanılmıyorsak gelen müşteriler bu alanda araçlarını deneyecek veya almadan önce Polestar’ın nasıl bir his olduğu anlatılacak.

Öte yandan fabrika etrafında kurulu deneme yolunda marka modellerinin geliştirilmesi yapılacak. Sonraki dönem modeller için güzel bir düşünce. En azından Polestar 1’e gelecek bir teknoloji durumlarda günlerce sürecek testleri çok rahat kendi pist alanlarında yapabilecekler.

Snøhetta kurucu ortağı Kjetil Trædal Thorsen, “Polestar’ın ilk üretim tesisini tasarlamak bizim için zorlu ve son derece faydalı bir proje oldu” dedi. “Etkileşim şemasının yenilikçi tasarımı, yaratıcı üretim süreçlerini teknik üretim gereklilikleriyle hizalayarak kapsayıcı üretim tesisleri için yeni bir standart oluşturuyor.” dedi.

Marka hedefindeki yıllık üretim adedi belirlendi.

Buna göre Polestar firması yaptığı üç yıllık üretim planında sene içerisinde 1 modelinden 500 adet üretim yapacak. 3. yılın sonunda da sanırız satış ve talebe göre hareket edilecek. İlginç olan ise Polestar 2 hakkında kimsenin konuşmuyor olması. Yeni Çin tesisinde sadece 1’ler üretilecek. Haber kaynağımıza göre de Polestar 2’ler 2020 yılının başlarında Luqiao’da bulunan farklı bir fabrikada üretim süreci başlatılacak.

Polestar CEO’su Thomas Ingenlath, “Burada Chengdu’da sadece birinci sınıf bir hibrit elektrikli otomobil üretmiyoruz. Ayrıca ilham verici bir üretim ortamı yarattık, çalışmak ve ziyaret etmek için harika bir yer. Polestar markasını gerçekten yansıtıyor.” dedi.

Polestar 1’in teknik verileri hakkında konuşacak olursak; harika şekillerle harmanlanan modelin üzerinde 2.0L turbo ve süperşarj destekli benzinli motor yer alıyor. Toplamda da 4 adet olacak şekilde.

Alınacak güç 592 ps ve tork 1.000 nm. Polestar 1’in ortalama 4 saniyede kalkış yapması bekleniyor. Modelin asıl dikkat çeken kısmı hibrit ünitesi ile saf elektrik gücünde 150 km kadar yolculuk yapabilmesi. 34 kWh’lık batarya da bu iş için araca yerleştirildi. Bakalım İsveçli şirketin üretimi istediği gibi kusursuz gidecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum