Yatırım yapmaya başla!

Çinli Savaşçıları Andıran Polestar Hipercar Konsepti!

Polestar için hiper EV çizimi geldi. Aracın duruşu Çinli bir savaşçının zırhından esinlenerek yapılmış.
Çinli Savaşçıları Andıran Polestar Hipercar Konsepti!

Yakın zamanda hakkında daha çok konuşacağımıza inandığımız markalardan birisi, İsveçli performans firması Polestar’dır. Elektrikli otomobil imalatı ile yeni hayatına başlayan Pole, bildiğiniz üzere Volvo’nun alt markasıyken, artık Geely’nin de olmak üzeri özel bir firma haline geldi.

İsveçli tasarımcılar üretime giren 1 Serisi ve bekletilen 2 Serisi ardından onların dışında dikkatimizi çeken bir model çizimi geldi. İlk görüşte bunun bir Japon Samurai’nin de arabası olabileceğini düşündük.

Dijital tasarımın ismi Polestar S Concept!

Behance‘de yaptığı tasarımı sergileyen kişi, kafasındaki belirlediği saldırgan duruş yapısını çok iyi aktarabilmiş. İsveçli şirketin örnek alabileceği bir araç modeli olmuş. Çelikten yapılmış ve bükülemez gibi duran kupası, hızlı bir Çinli savaş ustasını bizlere anımsatıyor.

Far yapısında aklımıza en karizmatik tek kapılılar arasında olan Lexus LFA’yı aklımıza getirdi. Tasarımcı LED’leri far üzerinden aşağıya, oranda da şerit şeklinde diğer cepheye taşımış.

Çinli savaşçıların giydiği zırhlardan aldığını da belli eden tasarımcı, çizimlerini o sağlam giysilerin duruş biçimlerden almış.

Kompakt Çinli model, tabancaya takılı duran gümüş bir mermi gibi.

Sivri hatlardan oluşan modelin oldukça alçak bir tavanı var. Büyük kapılarla tavan arasına sıkışan camlar da dar formlarda tutulmuş. Genel olarak zaten Polestar’ın kuruluş amacına göre Tesla Roadster veya diğer EV spor araçlara karşı hamleleri yapması gerekiyor.

Bozulamaz bir kalıp içerisinde İsveç çeliği ile bezenmiş gibi duran konseptin arka kısmına baktığımızda, açı ve çizgilerin öne kadar bozulmadığını gördük.

Polestar böyle bir arabayı gerçekten de düşünseydi, nasıl bir aktarım organına sahip olurdu? Modelin tipine ve hiper kategorisine gireceğini hayal ettiğimizde dört tekerleği besleyen elektrik motoruyla hızlandırılacağı söylerdik.

İsveçli mühendislerin 1 ve 2’deki yaptıklarının sonraki dönemlerde daha fazla kendilerini geliştirerek, özel pillerle böyle bir model yapması, Battista gibi hiper EV’leri çok zorlayacak seviyeye getirilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum