Yatırım yapmaya başla!

Polestar: “2 Serisi Tesla Model 3’ten Daha İyi Bir EV Sedan”

Polestar marka başkanı Jonathan Goodman, 2 modeli için çok iddialı konuştu. Ayrıca Tesla'nın konumundan da söz etti.
Polestar: “2 Serisi Tesla Model 3’ten Daha İyi Bir EV Sedan”

Volvo’nun performans birimi görevinden bağımsız bir markaya dönüşen Polestar, ilk modeli 2 ile araç dünyasında yerini almıştı. Performans modeli 1’in neden üretilmediği veya satılmadığı ile ilgili haberinin ardından şirket CEO’su aracının hangi bölgede savaşacağı ve Tesla ile olan ilişkilerinden söz etti.

Yeni bir marka gibi gözükse de onun Volvo’da kazandığı tecrübeler çok daha fazla. Tasarımsal anlamda ana yüklenicisine odaklı giden İsveçli marka, prototiplerini gösterdiği andan itibaren nasıl işler yapacağını bizlere hissettirmişti. Gelin Jonathan Goodman’ın 2 modeli için neler demiş onlara bakalım!

Goodman aracını olağanüstü olarak nitelendiriyor.

The Detroit News ile yaptığı röportajda Goodman, “Bence ekipmanlar açısından arabanın fevkalade, olağanüstü olduğunu düşünüyorum . Ve bunun son derece başarılı Tesla Model 3’e harika bir alternatif yaptığımızın kanısındayım. Boyut olarak, Tesla Model 3’e oldukça benziyor ve bence bir alternatif yaratıyor ve onun içinde ve çevresinde pek fazla olmadığından rekabete katılıyor. Bunun harika bir alternatif olduğuna inanıyoruz, ancak bunun müşterinin içeri girip bakıp karar vermesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Öyle ki Polestar haricinde birçok otomobil üreticisi Tesla modellerine karşı açtıkları savaşın karşılıklarını verdiler. Özellikle Audi ve Jaguar ilk ikiyi oynayan şirketler arasında. Ancak Tesla’nın oturmuş pazar alanında hiçbiri söz sahibi olamadı. Bunun için vakit var!

Jeremy Avevedo, “Henüz kimse Tesla Tesla’nın dışına çıkamadı. Jaguar tam elektrikli bir SUV piyasaya girdi ve bu da cansız bir taleple karşılandı. Audi e-tron da Model 3’e satış rakamlarıyla yaklaşmıyor. Tesla katilleri olarak faturalandırılan bu araçlar, şu ana kadar pazardaki talep ve satışlar kadar marka ile rekabet etmedi.” dedi.

Polestar’ın elektrikli olması ilk olmasa da Google’ın Android bilgi-eğlence sistemini standart olarak sunan ilk şirket oldu. AutoPacific’in sanayi analiz başkan yardımcısı, “Araştırmamız, elektrikli araçlarla ilgilenenlerin, neredeyse her zaman çok yüksek teknolojiye sahip bir zihniyete sahip olduğunu tekrar tekrar göstermiştir. Teknolojiye olan ilgileri otomobildeki güç aktarma teknolojisinin çok ötesine geçiyor… Tamamen teknoloji meraklıları.” dedi.

Ayrıca ilk Polestar 2 modelleri Launch Edition versiyon altında Amerika’ya satılacak ve 63.000 dolar olarak fiyatlandırması yapıldı. Fiyat açısından da bakıldığında Tesla Model 3 ile aynı hizada gidiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum