Paylaşım

Polestar 1 Hibrit Motor Tarihinin En Uzun Menzili ile Satışa Çıktı!


 

Volvo'nun performans birimiyken ayrılan ve kendi markasını oluşturan Polestar'ın ilk modeli ön siparişe açıldı.

Hangi marka olursa olsun birileri belli oluşumları kendi tarzında geliştirerek göstermek zorundadır! Volvo’da tam olarak bunu yaptı. Hibrit dediğimiz zaman aklın yolu bir olarak Japon Toyota‘yı gösteririz. Dünyada yeni nesil ilk en yüksek teknolojiyle sarılan hibrit Toyota’da olsa da Polestar, 1 modeliyle menzil artı aşırı güçleri sunuyor.

Volvo’dan ayrılarak başlı başına marka haline gelen İsveçli şirket, rakiplerine adeta tehditler savurarak geldi desek yeri olur. Ön siparişleri açılan 1 Modeli, 7 bin kişinin sipariş yağmuruna maruz kalmış. Yapılan şirket açıklamasında gönderimin 18 ülkeyi kapsadığı söylendi.

Ön sipariş için istenilen rakam 2.500 dolar.

Tabi ki ismini yazdıran 7 bin kişiden bazılarının vazgeçme durumları olmuş. Ve paralarının iade edileceği de dip not olarak belirtildi. Şimdi sizlere Polestar 1’in hangi ülkelere gönderileceğini söyleyeceğiz.

Gönderilen ülke listesinde Kanada, Çin, Amerika, Norveç, Fransa, İsveç, Hollanda, Danimarka, Almanya, Avusturya, Polonya, Belçika, İspanya, İngiltere, Portekiz ve İtalya var.

Hatırlatmak maksatlı Polestar 1’in teknik verilerini tekrar verelim.

SPA platformunda ele alınacak model, 2.0L turbo destekli içten yanmalı bir motora sahip olacak. Benzin ünitenin yanına yerleştirilen hibrit motor ile toplamda 600 beygir güç üretecek. Ve 1000 nm tork hediyeli! Yüksek kalkış hızları beklenen 1 modelinin iddialı olduğu kısım hibrit motorunun tamamen elektrikle 150 km menzil sunacağıdır.

Volvo’nun Çin fabrikasında üretime geçecek markanın ilk modeli 2019 yılında yollarda olacak. Bundan daha erken bir tarih söz konusumu bilemiyoruz. 21 inç lastik ölçüleri ve seksi S90 karoseriyle “1” ilk günden beri rüya otomobil olmayı başardı.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın