Paylaşım

Pokemon GO’ya Gelecek Güncelleme ile Kullanıcılar Birbirleri ile Kozlarını Paylaşacak


 

Artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO’da kullanıcılar birbirleri ile karşılaşma imkanı bulacaklar.

Niantic tarafından geliştirilmiş olan Pokemon GO, çıktığı dönemde fırtına gibi esmiş ve dünya genelinde milyonlarca kişinin oynadığı bir oyun haline gelmişti. 2 yıllık kazancı ile dudak uçuklatan oyun büyük bir başarıya imza atmış ancak daha sonra kendisine olan ilgi belirgin şekilde azalmıştı.

Ancak yine de oyunun dünyanın dört bir yanında hatırı sayılır derecede bir hayran kitlesine sahip olduğu biliniyor. Oyunun yapımcıları yeniden ilgiyi üzerine toplayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bundan böyle Pokemon Go oyuncuları birbirleri ile gerçek zamanlı olarak kozlarını paylaşabilecekler.

Pokemon Go’ya PvP Özelliği Yolda

2015 yılında duyurulan oyun, 2016 yılında indirmeye sunulmuş ve dünya genelinde büyük yankı uyandırmıştı. Bir ara herkesin elinde akıllı telefon ile sokaklarda Pokemon avladığına tanık olmuştuk. Ancak Niantic, oyuna yeni bir soluk getirecek bir özellik üzerinde çalışıyor. TechCrunch’ta yer alan habere göre Pokemon Go’ya PvP yani oyuncuya karşı oyuncu özelliği gelmek üzere.

Bu demek oluyor ki oyundaki kullanıcılar birbirleri ile gerçek zamanlı olarak karşı karşıya gelebilecekler. Kullanıcıların sadece Pokemon yakalayarak bir süre sonra oyuna olan ilgileri azalmıştı. Oyunun yapımcısı Niantic ise resmi Twitter hesabından haberi doğruladı. Oyuncuların başka bir oyuncu ile mücadele etmesi için bir lige katılmaları gerekecek.

Muhteşem, Ultra ve Master adında üç farklı kategoride düzenlenen liglerde kullanıcılara bazı limitler uygulanacak. Pokemon Go’ya gelmesi beklenen yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Zaman içerisinde modun işleyişine ve yayınlanmasına dair bilgilerin Niantic tarafından duyurulması bekleniyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın