Yatırım yapmaya başla!

Bir Dönem Fırtına Gibi Esen Pokemon GO’nun 2 Yıllık Kazancı Dudak Uçuklatıyor!

Yaklaşık 2 yıl önce indirmeye sunulan artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO, geride bıraktığı zaman zarfında 1.8 milyar dolar kazanç elde etti. İşte detaylar…
Bir Dönem Fırtına Gibi Esen Pokemon GO’nun 2 Yıllık Kazancı Dudak Uçuklatıyor!

Bilindiği üzere 2016’nın Temmuz ayında Niantic tarafından geliştirilmiş artırılmış gerçeklik oyunu olan Pokemon GO, kısa sürede yayılmış ve dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından tutkuyla oynanmıştı. Oyun indirime sunulmasıyla beraber kısa sürede büyük başarı elde etmiş ve astronomik miktarda gelir elde etmişti.

Artırılmış gerçeklik özelliği oyun ile kullanıcılar herhangi bir yerde Pokemon avlama imkanı buluyorlardı. Her ne kadar son günlerde oyunu oynayan kişi sayısı epey azalmış olsa da oyunla ilgili araştırma raporları hala büyük kazanç elde edildiğini gözler önüne koydu.

Pokemon GO Para Bastı

Pokemon GO Para Bastı

Araştırma şirketi Sensor Tower’in hazırladığı rapor, Pokemon GO’nun piyasaya sürüldüğü günden bu yana elde ettiği kazancı gözler önüne koyuyor. Rapora göre Niantic’in 2 yıl içerisinde kazandığı para dudak uçuklatacak cinsten.

Sensor Tower’a göre Niantic, Pokemon GO’dan 2 yıl içerisinde 1.8 milyar dolar gelir elde etti. iOS ve Android kullanıcıları tarafından indirilen oyun, ilk çıktığı dönem 45 milyon aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyordu. Oyun eski günlerindeki kadar popüler olmasa da halen 5 milyon aktif kullanıcının Pokemon GO oynadığı belirtiliyor.

Kazancın Büyük Bölümü İlk 6 Ayda Gerçekleşti

Kazancın Büyük Bölümü İlk 6 Ayda Gerçekleşti

2 yıl sonucunda elde edilen gelir, oyunun günlük 2 milyon dolarlık harcama hacmine sahip olduğunu gösteriyor. Ancak popüler oyunun en fazla kazanç elde ettiği dönem, piyasaya çıktığı ilk 6 aylık süreç olmakta. Niantic, elde ettiği 1.8 milyar dolarlık gelirin 1 milyar dolarını sadece ilk 6 aylık süreç içerisinde sağladı.

Kalan 18 aylık zaman diliminde ise 800 milyon dolar gelir elde edilmiş. Rapordan oyunun ilk çıktığı dönemlerde fırtına gibi estiğini, daha sonradan eski popülerliğini kaybetmiş olsa da azımsanmayacak bir gelir elde ettiğini çıkarıyoruz. Pokemon GO’nun eski günlerini arattığının farkında olan Niantic ise oyuncu sayısını artırmak ve yeniden popüler olmak için çeşitli güncellemeler sunmaya hazırlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum