Yatırım yapmaya başla!

Plüton’da Çekilmiş Görüntüler ile Dikkat Çekici Bir GezintiNASA’nın geçtiğimiz yıllarda göndermiş olduğu keşif aracının Plüton’dan çekmiş olduğu görüntülerin derlemesi ile bizlere bu gök cismine daha yakından tanıma imkanı bulmuş olduk. Çekilen fotoğraflar kullanılarak hazırlanan animasyonda, Plüton’a adeta bir seyahat deneyimini yaşamanız mümkün oluyor.

Geçmiş yıllarda NASA tarafından gezegen statüsünden çıkarılan ve cüce gezegenler statüsüne eklenen Plüton’u buzullarla kaplı bir gök cismi olarak tanımlayabiliriz. News Horizons isimli keşif aracı Plüton’dan hiç görülmemiş fotoğraflar çekmeyi başarmış. Çekilen fotoğraflar ile ortaya çıkan animasyon, bizlere Plüton’la ilgili etkileyici görüntüler sunuyor.

Atmosferinde karbonmonoksit ve metan gazı bulunan Plüton’un sıcaklığının ise -230 °C olduğu bildirilmektedir. Buzullarla ve kayalıklarla kaplı olan bu gök cismiyle ilgili hala sahip olunan bilgilerin çok sınırlı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yayınlanan görüntüler sayesinde Plüton hakkında çok sayıda fikre varılması mümkün görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum