Yatırım yapmaya başla!

PlayStation VR’ın Satış Rakamları Sony’i Mutlu Ediyor

Sony’nin PlayStation kullanıcıları için geliştirdiği VR cihazları 3 yıllık satış rakamı ile geliştiricisini memnun etti.
PlayStation VR’ın Satış Rakamları Sony’i Mutlu Ediyor

Oyun dünyasının lider konsolu PlayStation, Sony tarafından sürekli geliştirilmekte ve çeşitli ekipmanlar ile sürekli desteklenmekte. Teknolojinin pek çok alanında olduğu gibi VR özelliği oyun dünyasında da varlığını her geçen gün daha çok hissettirmeye başladı. PlayStation’un geliştiricisi Sony üç yıl önce VR cihazlarını tanıtmıştı. Şirket bu cihazlar ile beraber VR destekli oyunları da PlayStation kullanıcılarına sunmayı ihmal etmiyor.

Sony’nin geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte VR destekli oyunların tanıtımı gerçekleştirildi. Etkinlikte ayrıca üç yıl önce tanıtılan VR cihazların bugüne kadar elde ettiği satış rakamlarına dair bilgilendirmeler yer aldı. Şirket artırılmış gerçeklik desteği sağlayan cihazların 4,2 milyon satış adedine ulaştığını duyurdu.

Sony VR Dünyasında Hızla İlerliyor

Sony VR Dünyasında Hızla İlerliyor

Şirketin açıkladığı satış adedi VR teknolojisi düşünüldüğünde oldukça memnuniyet verici olarak değerlendiriliyor. VR başlığı PS4’e entegre olarak satılıyor ve kullanıcılara sanal gerçeklik deneyimi sunuyor. Etkinlikte ayrıca şirketin yeni VR oyunları tanıtıldı. Sony State of Play adlı etkinlikte “Marvel’s Iron Man VR, Five Nights At Freddy’s VR, No Man’s Sky Beyond VR, Blood & Truth VR” gibi oyunlar tanıtıldı.

Sektörde ayrıca HTC ve Oculus gibi şirketlerin çıkardığı VR cihazları da kullanıcılara sunulmakta. Ancak bu ürünlere dair herhangi bir satış rakamı paylaşılmış değil. Sektöre yakın kaynaklar Sony’nin VR cihazının rakiplerini geride bıraktığını belirtiyor. Sony’nin elini güçlendiren bir diğer konu ise PS4 konsolunun çok sayıda kullanıcısı olması.

Japon teknoloji devi önümüzdeki dönemde de VR oyunlarına olan ilgisini artırarak devam ettirecek. Etkinlikte paylaşılan bilgiye göre önümüzdeki aylarda 25 yeni VR oyunu daha tanıtılacak. Bu oyunlar arasında London Heist, Everybody’s Golf VR gibi yapımlar dikkat çekiyor. Öyle görünüyor ki yakın gelecekte VR oyunların daha geniş kitlelere hitap ettiğine tanık olacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum